Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego zlikwidowano magazyn narkotyków oraz zatrzymano 34-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Pożar w EC Żerań! Gęsty dym, ewakuacja pracowników i wielka akcja straży pożarnej
Sprawa była efektem intensywnych działań operacyjno-rozpoznawczych prowadzonych przez mokotowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze, analizując informacje operacyjne, ustalili sposób działania podejrzanego, miejsca przechowywania narkotyków oraz moment ich transportu.
Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wykorzystywał piwnicę jednego z budynków przy ul. Puławskiej jako magazyn narkotykowy. W dniu realizacji funkcjonariusze przeprowadzili skoordynowaną akcję, obejmując teren obserwacją i wyczekując momentu, w którym podejrzany będzie posiadał przy sobie środki odurzające.


Policjanci zaobserwowali, jak mężczyzna przyjeżdża na miejsce samochodem i wnosi do budynku pakunki, które jak wynikało z ich wcześniejszych ustaleń mogły zawierać narkotyki. Po ponownym pojawieniu się podejrzanego i wyniesieniu kolejnego pakunku funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali mężczyznę.
Podczas czynności policjanci ujawnili przy nim środki odurzające, a następnie działając konsekwentnie i wykorzystując zgromadzone informacje przeszukali wskazane pomieszczenia. W działaniach wykorzystano także wsparcie straży pożarnej w celu wejścia do jednego z mieszkań.
Efektem pracy funkcjonariuszy było ujawnienie i zabezpieczenie znacznych ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono blisko 18 kg marihuany oraz około 270 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji została oszacowana na ponad 1,1 mln zł.
Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji, gdzie wykonano z nim dalsze czynności procesowe. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci miesięcznego tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.
asp. szt. Marta Haberska/ea / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty

