MAK-MED – Klinika Chorób Cywilizacyjnych

MAK-MED - Klinika Chorób Cywilizacyjnych

MAK-MED to znana i popularna przychodnia POZ, która od 15 lat działa na terenie Wołomina a doktor Małgorzata Kozłowska, założyciel przychodni z powodzeniem realizuje ambitne cele. W ubiegłym roku placówka otrzymała wyróżnienie w  „Plebiscyt medyczny HIPOKRATES 2022” organizowanym przez Polska Times w kategoriach „GABINET ROKU” oraz „Lekarz rodzinny roku” powiatu wołomińskiego! Z dr Małgorzatą Kozłowską rozmawia Teresa Urbanowska.

– W ubiegłym roku prowadzony przez Panią POZ otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Jakie znaczenie ma ono dla Pani?

– Działamy na terenie gminy Wołomin od 15 lat w stałym zespole lekarzy i pielęgniarek co zostało zauważone przez naszych pacjentów czego efektem jest wyróżnienie w wydarzeniu „Plebiscyt medyczny HIPOKRATES 2022” organizowanym przez Polska Times w kategoriach „GABINET ROKU” oraz „Lekarz rodzinny roku” powiatu wołomińskiego. Faktycznie, jak pani zauważyła, jest to dla nas – dla mnie i dla całego zespołu – bardzo ważne wyróżnienie.

Dlatego też dziękujemy serdecznie za każdy oddany głos, słowo wsparcia i uznania. Zawsze stawiamy na przyjazną, a zrazem profesjonalną atmosferę. Chcemy pomóc każdemu pacjentowi, niezależnie od wieku i schorzenia. Dlatego cieszymy się, że okazywane zaangażowanie jest zauważalne przez naszych pacjentów.

– Z naszej wcześniejszej rozmowy wiem, że przygotowaliście niespodziankę dla swoich pacjentów. Zechce Pani opowiedzieć o pomyśle na rozwój przychodni?

– Oczywiście nie spoczywamy na laurach. Cały zespół stale podnosi kwalifikacje, jak również aktualizuje swoją wiedzę, w zakresie najnowszych metod diagnostyki i leczenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów dodatkowo już za kilka tygodni otwieramy w Wołominie drugą lokalizację, w której udzielane będą świadczenia z zakresu bezpłatnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ, tak jak było dotychczas, ale rozszerzamy zakres naszych usług i będziemy świadczyli również opiekę specjalistyczną.

 

– Gdzie mieści się ta nowa siedziba?

– Nasza druga siedziba znajduje się przy ul. Błońskiej 18 w Wołominie i będzie funkcjonować pod nazwą MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych.

– Klinika Chorób Cywilizacyjnych – niestandardowa nazwa. Skąd taki pomysł?

– Nazwa jest nieprzypadkowa. Na przestrzeni minionych lat zauważa się znaczny wzrost pacjentów cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych. Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, które są efektem zbyt szybkiego rozwoju cywilizacji. Schorzenia te często mają charakter przewlekły i są wynikiem kombinacji wielu czynników, w tym genetyki, fizjologii, środowiska i zachowań społecznych, trybu życia i odżywiania.

– Z jakiego rodzaju schorzeniami mamy do czynienia w przypadku chorób cywilizacyjnych?

– Jednymi z najczęstszych są choroby układu sercowo-naczyniowego, do których należą m.in. nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i udar mózgu. Cukrzyca to kolejne schorzenie, które dotyczy coraz większej ilości pacjentów i rozwija się w coraz młodszym wieku. Nie można też pominąć przewlekłych chorób układu oddechowego oraz chorób onkologicznych. Te grupy schorzeń są najczęstszymi przyczynami zachorowań i wizyt wśród naszych pacjentów, a nie leczone mogą prowadzić do inwalidztwa i przedwczesnej umieralności.

– Z tego co mi wiadomo nowa siedziba daje znacznie większe możliwości lokalowe. Na jakie świadczenia mogą liczyć pacjenci, co się zmieni w ofercie?

– W NZOZ MAK-MED Klinice Chorób Cywilizacyjnych – dodam, że jedynym takim miejscu w naszym powiecie, będziemy kontynuować bezpłatne usługi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, tzn. porady internistów, pediatrów, lekarzy rodzinnych, położnej i gabinetu zabiegowego oraz odpłatnie z zakresu:

a) kardiologii

b) diabetologii,

c) endokrynologii

d) ginekologii i położnictwa (w tym KTG, edukacja dla kobiet w ciąży, poradnia laktacyjna),

e) ortopedii (dorosłych i dzieci)

f) chirurgii

g) diagnostyki (USG, EKG, Holter ciśnieniowy i EKG, Echo serca, USG bioderek u niemowląt, Doppler, punkt pobrań badań laboratoryjnych)

h) dietetyki

i) rehabilitacji dorosłych (pourazowej, kręgosłupa, manualnej)

j) treningów medycznych

k) rehabilitacji pediatrycznej dla niemowląt i dzieci

l) rehabilitacji uroginekologicznej

Nadal będziemy również intensywnie współpracować z ośrodkiem psychoterapii i analizy grupowej Horyzont.

– Kiedy więc rusza nowa przychodnia?

– Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego do odwiedzenia MAK-med. Kliniki Chorób Cywilizacyjnych – jej otwarcie nastąpi w drugiej połowie marca. O dalszych krokach będziemy informowali za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://www.mak-med.com.pl/ oraz Facebooka.

Zapraszamy nowych pacjentów do składania deklaracji do Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ u nas w placówce lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Więcej informacji z Wołomina

Kobiecy Wieczór z Olgą Bończyk

Kobiecy Wieczór z Olgą Bończyk

18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, w ramach „Kobiecego wieczoru” odbyło się spotkanie z Olgą Bończyk. Organizatorzy przygotowali [...]
0 komentarzy

Lodówka społeczna w Wołominie – dziel się i pobieraj żywność za darmo!

25 marca 2023 roku do użytku mieszkańców zostaje oddana pierwsza w gminie Wołomin lodówka społeczna. Ogólnodostępne urządzenie stanie w dawnej siedzibie Straży Miejskiej, [...]
0 komentarzy

Wołomin – opieka nad kotami wolno żyjącymi w 2023 roku

Opiekun społeczny zarejestrowany w Urzędzie Miejskim w Wołominie sprawujący opiekę nad kotami wolno żyjącymi może uzyskać dofinansowanie zabiegu sterylizacji i/lub kastracji, znakowania (poprzez [...]
0 komentarzy
Ogłoszenie o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Wykaz nieruchomości gminy Wołomin przeznaczonych do oddania w najem

Na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Wołominie został zamieszczony, na okres 21 dni wykaz nieruchomości Gminy Wołomin przeznaczonych do [...]
0 komentarzy
Wypadek na zjeździe z S8 w Wołominie

Wypadek na zjeździe z S8 w Wołominie

21 marca po godzinie 14 doszło wypadku samochodu osobowego przy zjeździe Wołomin na trasie S8. Trzy osoby trafiły do szpitala. Po godzinie 14 [...]
0 komentarzy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.