Marcovia pokonała Wisłę Maciejowice 5:0

Pierwsza drużyna Marcovii udanie zakończyła rundę jesienną. Podopieczni Macieja Wesołowskiego pokonali  przed własną publicznością Wisłę Maciejowice aż 5:0. Na listę strzelców wpisali się Piotr Bazler, Przemysław Sieczko, Bartłomiej Świniarski i Mateusz Kalinowski. Jedna bramka padła po samobójczym trafieniu jednego z obrońców Wisły.

Dzięki wygranej zespół z Marek zakończył jesień na 4 pozycji w tabeli. Teraz przed zawodnikami Macieja Wesołowskiego ostatnie w tym roku treningi. Później nastąpi przerwa zimowa, po której rozpoczną się przygotowania do rundy rewanżowej. Dla gospodarzy niedzielne spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze. Już w 4 minucie do siatki gości trafił Piotr Bazler, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Chwilę później mogło być 2:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Tomasz Buczek. Na kolejne trafienie trzeba było zatem czekać aż do 34 minuty gdy po zagraniu Ernesta Kozłowskiego piłkę we własnej siatce umieścił jeden z obrońców Wisły.
Po zmianie stron swoją siódmą bramkę w sezonie zdobył Przemysław Sieczko. Niestety tuż przed pokonaniem bramkarza napastnik Marcovii doznał urazu i chwilę po wpisaniu się na listę strzelców opuścił boisko. W 68 minucie prowadzenie podwyższył Bartłomiej Świniarski, który na dobre powrócił do gry po wyleczeniu poważnej kontuzji. Wynik ustalił z kolei w doliczonym czasie gry Mateusz Kalinowski. Dla popularnego „Matiego” była to pierwsza ligowa bramka w barwach Marcovii.

Marcovia Marki – Wisła Maciejowice 5:0 (2:0)

Bramki: Piotr Bazler 4′ sam. 34′ Przemysław Sieczko 54′ Bartłomiej Świniarski 68′ Mateusz Kalinowski 90′
Skład Marcovii: Łukasz Bestry (80′ Adrian Opęchowski) – Ernest Kozłowski (70′ Maksymilian Górski), Dariusz Piwowarek, Artur Szleżanowski, Radosław Mędrzycki (46′ Marcin Graczyk) – Mariusz Rogalski (C), Michał Ochman (70′ Andrzej Pietrucha), Adrian Rowicki, Piotr Bazler (72′ Mateusz Kalinowski), Tomasz Buczek (60′ Bartłomiej Świniarski) – Przemysław Sieczko (54′ Piotr Bielecki)
Trener: Maciej Wesołowski

Na zdjęciu: W żółtej koszulce Mateusz Kalinowski, pomocnik Marcovii