Marcovia traci pozycję lidera, Huragan nie rozgrywa spotkania

murawa

Piłkarska wiosna rozkręciła się na dobre. Za najistotniejsze wydarzenia futbolowe ostatniego weekendu można uznać: porażkę Marcovii w starciu z wiceliderem i w konsekwencji spadek na drugie miejsce w tabeli, nierozegranie meczu przez Huragan, remis Mazura Radzymin z Wichrem Kobyłka w derbach powiatu.

Czołowa drużyna powiatu, tj. Huragan Wołomin, w ostatniej kolejce nie rozegrała meczu z  Sokołem Ostróda. Z powodu problemów wewnętrznych w klubie wołominianie zrezygnowali z wyjazdu na mecz. W czwartek w organie decyzyjnym Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zapadnie decyzja w tej sprawie. Wedle najgorszego scenariusza przeciwnik Huraganu może otrzymać walkowera. Obecnie wołomińska drużyna, po zgromadzeniu 12 punktów, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższy piątek o godz.16.30 jest zaplanowany mecz, w którym rywalem piłkarzy Andrzeja Grelocha będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.
Czwartoligowy Dolcan Ząbki, rywalizujący w grupie mazowieckiej (północ), plasuje się na 10. pozycji w środkowej części tabeli. W ostatniej kolejce ząbkowianie rozgromili u siebie Ostrovię Ostrów Mazowiecki aż 7:1, a w sobotę zagrają z KS-em w Łomiankach.
W ubiegły weekend, w meczu na szczycie ligi okręgowej grupy Warszawa I, Marcovia Marki przegrała z Drukarzem Warszawa 2:3. Efektem takiego rozstrzygnięcia była zmiana na pozycji lidera tabeli, którym po ostatniej kolejce został właśnie Drukarz, wyprzedziwszy marecki zespół o jeden punkt. W najbliższym meczu piłkarze trenera Konrada Kucharczyka zagrają w Wieliszewie z lokalnym Dębem.
Grupowy rywal Marcovii, Bóbr Tłuszcz, zgromadził 22 punkty i zajmuje 12. pozycję w tabeli. W ostatnim meczu tłuszczanie zremisowali z Victorią II Sulejówek 3:3. Następnym ich rywalem będzie Błyskawica Warszawa, a mecz zostanie rozegrany w Wielką Sobotę.
Mazur Radzymin, z 37 punktami, zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W poprzednim meczu piłkarze z Radzymina zmierzyli się u siebie z lokalnym rywalem, czyli Wichrem Kobyłka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co doprowadziło do podziału punktów. W piątek podopieczni Grzegorza Piwko zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem, Escolą Varsovia Warszawa.
Czwarte miejsce w klasyfikacji, tuż za Mazurem, zajmuje Huragan II Wołomin (34 pkt.). W zeszłą sobotę wołominianie wygrali na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa aż 1:7, a w meczu 20. kolejki zagrają u siebie (15 kwietnia, godz. 11.00) z SRT Halinów.
Wicher Kobyłka, po wyżej wspomnianym remisie, jest dziewiąty (19 pkt.). W najbliższym spotkaniu ( (15 kwietnia, godz. 11.00) kobyłczanie będą podejmowali Koronę Jadów.
Korona Jadów, z ośmioma punktami, jest ostatnia. W uprzednim spotkaniu jadowianie przegrali z AON-em Rembertów 0:2, a teraz powalczą z Wichrem.

Paweł Choim

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.