Mazowsze na sygnale – raport tygodniowy

W ostatnim czasie policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn, 36- i 47-latek wyspecjalizowali się w kradzieżach samochodów marki Toyota. Do poważnego wypadku doszło w Legionowie na ulicy Suwalnej. W Starym Bosewie dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, po tym jak kierujący fordem uderzył w tył opla, który oczekiwał na wykonanie manewru skrętu.  To na szczęścicie dwa z niewielu poważnych wypadków w minionym tygodniu. Bardzo miłym akcentem były natomiast podziękowania za profesjonalną pomoc dzielnicowego asp. sztab. Tomasza Popowskiego z Komisariatu Policji w Tłuszczu, który przyczynił się do odnalezienia po 40 latach przyrodniego rodzeństwa.

Sukces wołomińskiej i tłuszczańskiej policji

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie insp. Marka Ujazdy oraz Komendanta Komisariatu w Tłuszczu nadkom. Tomasza Młynarczuka wpłynęły podziękowania i gratulacje. Profesjonalna pomoc dzielnicowego asp. sztab. Tomasza Popowskiego przyczyniła się do odnalezienia przyrodniego rodzeństwa. Kobieta od blisko 40 lat nie widziała swojego brata i po nieudanych samodzielnych próbach nawiązania kontaktu, zwróciła się o pomoc do policji. Zaangażowanie dzielnicowego w ludzkie problemy oraz znakomita znajomość rejonu służbowego pozwoliły na pozytywne zakończenie sprawy.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. Marek Ujazda oraz Komendant Komisariatu Policji w Tłuszczu nadkom. Tomasz Młynarczuk otrzymali podziękowania i gratulacje. Podinspektor Joanna Mocarska z Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w imieniu mieszkanki małej miejscowości z województwa podlaskiego, zwróciła się o pomoc do dzielnicowego miejscowości Jasienica w gminie Tłuszcz, w odszukaniu przyrodniego brata kobiety.

Dzielnicowy asp. sztab. Tomasz Popowski z Komisariatu Policji w Tłuszczu niemal natychmiast zaangażował się w sprawę. Wykazał się znakomitą znajomością swojego rejonu służbowego i umiejętnością efektywnej współpracy z instytucjami. Dzięki jego bezinteresownej i profesjonalnej postawie udało się ustalić i odnaleźć 61-letniego mężczyznę. Już tego samego dnia rodzeństwo prawie po 40 latach nawiązało ze sobą kontakt.

Zderzenia osobówek w Starym Bosewie

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, po tym jak kierujący fordem uderzył w tył opla, który oczekiwał na wykonanie manewru skrętu. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Starym Bosewie. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10.00  na ul. Rzecznej w Starym Bosewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem jadąc w kierunku miejscowości Prabuty nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego uderzył w stojącego opla, którego kierowca oczekiwał na wykonanie manewru skrętu w lewo.

Do szpitala został przewieziony kierowca forda oraz pasażerka opla.

Dalsze postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności oraz przebieg tego zdarzenia drogowego.

Pracowity poranek przed długim weekendem mieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Zgłoszenie o kobiecie, która potrzebuje pomocy w Izbicy gdzie leci LPR, w tym samym czasie wypadek w Legionowie na Suwalnej oraz informacja o podłożonym ładunku w jednej z placówek oświatowych.

Informacja o ładunku okazała się fałszywa, w wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał mimo, iż uszkodzenia pojazdów były spore natomiast kobieta została zabrana do szpitala.

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło w miniony czwartek w Zegrzu na drodze krajowej 61. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Mężczyźni podejrzani o dotkliwe pobicie 20-latka zatrzymani

Otwoccy dzielnicowi, przy wsparciu kryminalnych bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie 20-latka. Napastnicy zaatakowali młodego mężczyznę na jednej z ulic miasta. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Prokurator objął zatrzymanych policyjnym dozorem.

W poniedziałek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku otrzymał zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło na jednej z ulic miasta. Na miejscu dzielnicowi ustalili, że młody mieszkaniec powiatu otwockiego został zaatakowany przez trzech mężczyzn znanych mu z widzenia. Napastnicy po prostu ?skopali? pokrzywdzonego, a następnie uciekli z miejsca. 20-latek trafił do szpitala.

Dzielnicowi, analizując zebrane informacje, szybko ustalili miejsce ukrycia się sprawców i przy wsparciu kryminalnych otwockiej komendy weszli do pobliskiego lokalu. Tam zatrzymali trzech agresywnych mieszkańców Otwocka w wieku 22, 25 i 28 lat podejrzewanych o pobicie i doprowadzili ich do komendy. Ponadto mundurowi zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował zdarzenie.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut pobicia zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Niebawem mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Policja poszukuje tych mężczyzn

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Białołęka prowadzą czynności do sprawy kradzieży artykułów chemicznych, do której doszło w dniu 17.02.2022 r. w sklepie przy ul. Animuszu 1 w Warszawie. Łączna wartość strat na szkodę sklepu wyniosła prawie 1800 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu z wizerunkami trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Jeśli ich rozpoznajesz skontaktuj się z policjantami tę sprawę. Gwarantujemy anonimowość!

W wyniku podjętych czynności policjanci uzyskali wizerunki mężczyzn, który dokonali kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu.

Mężczyzna, który dokonał kradzieży: wiek około 35 lat, około 180 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, ubrany w ciemną bluzę z kapturem z angielskim białym napisem ?shintyshop.com?, ciemnoczerwoną czapkę, czarne spodnie i czarne buty, posiadał zarost na twarzy.

Drugi mężczyzna, który przebywał w sklepie i pełnił rolę tzw. ?czujki: wiek około 25-30 lat, około 180 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, ciemne włosy, czarna bluzka z czerwonym suwakiem, czarne spodnie, białe sportowe buty.

Trzeci mężczyzna, który był kierowcą i otworzył drzwi automatyczne sklepu, aby sprawca kradzieży mógł opuścić obiekt: wiek około 30-35 lat, około 180 cm wzrostu, ciemna kurtka z czerwonymi rękawami, czarny kaptur na głowie, ciemne spodnie, czarne buty, zarost na twarzy.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat tych mężczyzn skontaktuj się z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Myśliborskiej 65 lub pod numerem tel. 47 723 51 30, 47 723 52 24, 47 723 52 19 powołując sie na numer l.dz. KP-D-II-1008/22.

Informacje można też przesyłać na adres e-mail: kp-bialoleka.wk@ksp.policja.gov.pl

Próbował przekupić policjantów

Niestety wśród rowerzystów nadal panuje przekonanie, że przecież nic się nie stanie, gdy pojedzie się rowerem po wypiciu alkoholu. Jest to niebezpieczne zarówno dla rowerzysty, jak i kierowców aut. Gdy kierujący jednośladem nagle przewróci się na jezdnię tuż przed jadącym autem, wystarczy chwila i nieszczęście gotowe.

Tę przejażdżkę 37-letni mieszkaniec gminy Serock zapamięta na dłużej. Mężczyzna po wypiciu alkoholu wsiadł na rower. Mężczyzna, z uwagi na styl jazdy, zwrócił na siebie uwagę legionowskiej drogówki patrolującej teren miasta i gminy. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. Badanie alkomatem dało wynik ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna w czasie kontroli wpadł na jeszcze inny pomysł, niż jazda pod wpływem alkoholu. Obiecał policjantom wręczyć 100 złotych, mówiąc ?ja pójdę do domu, a wy jedźcie w swoją stronę?. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że popełnia przestępstwo. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do legionowskiej prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 37-latkowi zarzut  przekupstwa. Za popełnione przestępstw kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Nietrzeźwy rowerzysta odpowie również za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

72-letnia „Babcia Basia” sprzedawała narkotyki w pudełkach po zapałkach

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 72-letnią seniorkę, która w pudełeczkach po zapałkach sprzedawała środki odurzające. Funkcjonariusze byli świadkami jednej z transakcji, których dokonywała. Do policyjnej celi trafiła również 36-latka, która środki odurzające nabywała, a także syn seniorki, który w całym procederze brał udział.

Kryminalni z Piaseczna ustalili, że istnieje prawdopodobieństwo, iż w jednym z mieszkań na terenie gminy Piaseczno znajdują się środki psychoaktywne. Okazało się, że mieszka tam 72-letnia kobieta.

Funkcjonariusze koło południa zjawili się w okolicach posesji i potwierdzili swoje przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonuje seniorka. 72-latka, na oczach nieumundurowanych policjantów, w pudełeczku po zapałkach przekazywała swojej 36-letniej klientce środki odurzające w postaci heroiny.

Obie kobiety zostały zatrzymane. 36-latka przyznała się funkcjonariuszom, że seniorka znana jest jej jako „Babcia Basia”, u której można nabyć heroinę.

Kryminalni dokonali przeszukania mieszkania należącego do 72-latki. Zastali w nim znanego im już z wcześniejszych narkotykowych zatrzymań 39-letniego mężczyznę. Ujawnili również kolejne środki odurzające, a także zeszyt z zapiskami świadczącymi o handlu narkotykami. Mężczyzna również trafił do policyjnej celi.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Wobec zatrzymanej seniorki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Interesowały ich tylko toyoty

Policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji uderzyli w złodziei toyot. W ostatnim czasie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem samochodów tej właśnie marki. 36- i 47-latek mieli z parkingów przy warszawskich centrach handlowych kraść właśnie toyoty, dwie z nich w ostatnim czasie zniknęły z Targówka i Białołęki. Po usłyszeniu zarzutów ?Węglarz? i ?Egon? zostali objęci policyjnymi dozorami.

Nieustające działania policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji wymierzone w złodziei samochodów przynoszą wymierne efekty. Tym razem dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili dwóch mężczyzn, którzy mieli działać w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów marek japońskich, głównie toyot.

Podejrzewani o pseudonimach ?Węglarz? i ?Egon? opracowali swój system kradzieży samochodów, których dokonywali przy użyciu urządzenia elektronicznego wpinanego w układ kierowniczy. Działali głównie na dużych warszawskich parkingach zlokalizowanych w okolicy centrów handlowych. Na miejsce popełnienia przestępstwa 36- i 47-latek podjeżdżali zazwyczaj wypożyczoną skodą.

Policjanci ustalili, że w ostatnim czasie podejrzani dokonali dwóch kradzieży samochodów marki Toyota Auris. Do pierwszej z nich doszło przy centrum handlowym na Targówku, do kolejnej na Białołęce.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania. Ponadto policjanci do badań mechanoskopijnych zabezpieczyli pojazdy, którymi się poruszali. Wśród nich znalazły się Toyota Auris i KIA Sportage.

Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych ponad 35 tysięcy złotych. Okazało się również, że jeden z zatrzymanych o pseudonimie „Węglarz” przerobił numery VIN w skradzionej na Białołęce Toyocie Auris, po czym zarejestrował samochód na swoje nazwisko. Już po odzyskaniu pojazdu przez policjantów z „samochodówki”, właściciel toyoty rozpoznał swoje auto po jego charakterystycznych cechach.

36- i 47-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdu. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ

Źródło: Policja Warszawa, Mazowiecka Policja, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie,

 

Więcej wiadomości z Mazowsza

Śledztwo w sprawie śmierci wysokiej rangi policjanta przeniesione

Martwy mężczyzna przed salonem gier

Martwego mężczyznę w wieku około 35 lat znaleziono około północy z wtorku na środę przed salonem gier w centrum Ostrowi Mazowieckiej. Denat miał [...]
0 komentarzy
Miał 2 promile w organizmie i prowadził załadowaną ciężarówkę

Miał 2 promile w organizmie i prowadził załadowaną ciężarówkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie udaremnili niebezpieczną jazdę 55-letnimu kierowcy ciężarówki. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i prowadził pojazd [...]
0 komentarzy
Pijany z 3 promilami holował pusty samochód. Na dodatek oba auta były kradzione

Pijany z 3 promilami holował pusty samochód. Na dodatek oba auta były kradzione

W Józefowie kierowca renault holował pustego forda. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Jak się okazało, 34-latek nie dość, że był pijany, to jeszcze oba [...]
0 komentarzy
Policjanci z grupy Orzeł i Kobra odzyskali dwie toyoty i zatrzymali trzech podejrzanych

Policjanci z grupy Orzeł i Kobra odzyskali dwie toyoty i zatrzymali trzech podejrzanych

Na trzy miesiące trafili do aresztu podejrzani o kradzież z włamaniem dwóch toyot na terytorium Holandii. Zatrzymani przez policjantów z grupy „Orzeł” stołecznego [...]
0 komentarzy
Nielegalny hazard na Mazowszu. Mazowiecka KAS i Policja zlikwidowały kolejne trzy punkty

Nielegalny hazard na Mazowszu. Mazowiecka KAS i Policja zlikwidowały kolejne trzy punkty

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zamknęli kolejne trzy nielegalne punkty organizowania gier hazardowych, gdzie [...]
0 komentarzy
Za znęcanie się nad psem może grozić mu kara do 3 lat więzienia

Za znęcanie się nad psem może grozić mu kara do 3 lat więzienia

Niepokojące zachowanie mężczyzny wobec psa stało się powodem interwencji policjantów z północnopraskiego wydziału wywiadowczo – patrolowego. Po wysłuchaniu relacji bezpośrednich świadków zdarzenia mundurowi [...]
0 komentarzy

Niefortunne wyprzedzanie zakończone wywrotką

O dużym szczęściu może mówić młody kierowca ciężarówki, który podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego z podpiętą grabarką. Ostatecznie ciężarowe volvo zatrzymało się na [...]
0 komentarzy
Drzewo runęło na samochód z którym jechało 6-letnie dziecko

Drzewo runęło na samochód z którym jechało 6-letnie dziecko

21 czerwca br.  około godziny 15 w miejscowości Bobrowniki w wyniku silnego podmuchu wiatru doszło do złamania drzewa które runęło na przejeżdżający samochód. [...]
0 komentarzy
Wypadek w Starym Bosewie, dwie osoby w szpitalu

Wypadek w Starym Bosewie, dwie osoby w szpitalu

W Starym Bosewie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do szpitala zostały przewiezione dwie pasażerki uczestniczących w wypadku pojazdów. Do groźnego zdarzenia doszło [...]
0 komentarzy

Wypadek w Klembowie. Motocyklista zderzył się z busem.

15 czerwca w Klembowie doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem 45-letni mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala. Wypadek [...]
0 komentarzy

Jechała porsche 136 km/h w obszarze zabudowanym. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych dopisanych do indywidualnego konta, to efekt jazdy 34-letniej kobiety jedną [...]
0 komentarzy
2000 złotych mandatu, utrata uprawnień oraz 22 punkty karne

2000 złotych mandatu, utrata uprawnień oraz 22 punkty karne

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h, pomimo obowiązku, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, jego pasażerowie również, a do tego wyprzedzał inne [...]
0 komentarzy
Tragiczne zderzenie z łosiem, kierowca zginął na miejscu

Tragiczne zderzenie z łosiem, kierowca zginął na miejscu

W poniedziałek w nocy na obwodnicy Serocka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Policja apeluje o ostrożność i nie przekraczanie dopuszczalnej [...]
0 komentarzy
Alkoholowa libacja nieletnich

Alkoholowa libacja nieletnich zakończona w szpitalu. Tragedia była blisko.

Na terenie jednego z byłych kompleksów wypoczynkowych w gminie Mińsk Mazowiecki, policjanci dotarli grupy młodych osób upojonej alkoholem. Z trójką nastolatków nie było żadnego [...]
0 komentarzy
Mercedes i bmw po 100 tysiecy każdy - odzyskane przez "Kobrę"

Mercedes i bmw po 100 tysiecy każdy – odzyskane przez „Kobrę”

Mercedes warty 100 tysięcy i bmw o takiej samej wartości to dwa samochody, które odnaleźli i zabezpieczyli policjanci z ?Kobry?. Auta zostały skradzione [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.