Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W niedzielę, 4 grudnia Miejskim Dom Kultury w Wołominie był gospodarzem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Do udziału w wydarzeniu zaproszono 26 kół wolontariackich, działających na terenie Gminy Wołomin.
Dzień Wolontariusza powstał z myślą, aby docenić bezinteresowną pracę ludzi, którzy z potrzeby serca poświęcają swój wolny czas aby pomagać innym. W naszej gminie działa ponad 150 wolontariuszy, a w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nawet ponad 500 – jest to imponująca liczba. Wielki ukłon dla ich pracy i podziw, że w czasach komercji i życia w pośpiechu nie maleje im zapał do pomagania innym.
Podziękowania na ręce opiekunów kół wolontariackich składali Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, Dyrektor MDK Izabela Bąk oraz najmłodszy uczestnik wydarzenia, wolontariusz- Karol Brzeziński. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu Hanza.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.