Młodziczki KPR „ROKiS” Radzymin wśród najlepszych drużym w Polsce

IMG_0252[1]

W dniach 12-14 maja zawodniczki KPR „ROKiS” Radzymin uczestniczyły w 1/8 Finału Pucharu ZPRP Młodziczek (Mistrzostwa Polski Młodziczek).W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Legnicy radzyminianki pokonały zespół MKS Kusy Szczecin 32:28.
– Kolejnego dnia grałyśmy z zespołem Korona Handball Kielce, w którym to doznałyśmy najbardziej bolesnej porażki- 1 bramką… Mecz zakończył się wynikiem 18:17 na korzyść naszych przeciwniczek. Sytuacja w naszej grupie zrobiła się bardzo ciekawa w momencie, gdy zespół gospodarzy uległ zespołowi ze Szczecina (20:25)- każda drużyna miała po jednej porażce i jednym zwycięstwie, w związku z tym o kolejności i ewentualnym awansie do 1/4 Finału miały zadecydować niedzielne mecze – opowiadają szkoleniowcy.
W ostatnim dniu turnieju dziewczyny z Radzymina musiały się zmierzyć się z zespołem gospodarzy turnieju EUCO Dziewiątka Legnica- Mistrzem Województwa Dolnośląskiego. Zawodniczki wyszły bardzo zdeterminowane na boisko- wiedziały, że tylko zwycięstwo
w tym meczu „da im awans” do kolejnego etapu- i stanęły na „wysokości zadania” – pokonały drużynę z Legnicy 18:25. – Zajęłyśmy I miejsce w turnieju, które uprawnia nas do organizacji turnieju 1/4 Finałów Pucharu ZPRP Młodziczek – turniej ten zostanie rozegrany w dniach
26-28 maja w Hali ROKiS w Radzyminie, na który zapraszamy wszystkich sympatyków
i kibiców piłki ręcznej. Przeciwniczkami naszych dziewcząt będą zespoły: UKS PR Ruch Chorzów, MKS Kwidzyn oraz SPR Pogoń 1945 Zabrze.
Turniej ten zadecyduje, które dwa zespoły znajdą się wśród
4 najlepszych zespołów walczących o medale Mistrzostw Polski- liczymy na to, że radzyminianki znajdą się w tym gronie – podkreślają szkolenowcy.
Skład zespołu: Derlacz Jolanta, Dmowska Milena, Jankowska Paulina, Jarząbek Julia, Kowalska Sandra, Matusiak Aleksandra, Przedwojewska Paulina, Smolarz-Tymoszuk Wiktoria, Stępniak Justyna, Szczepanek Klaudia, Szczepanek Oliwia, Świerżewska Justyna, Wojcieszkiewicz Karolina, Wyszyńska Wiktoria, Żmijewska Natalia.Trenerki Ewa Filipek i Agnieszka Wardakowska.
Cała ekipa dziękuje Burmistrzowi Krzysztofowi Chacińskiemu i Gminie Radzymin za pomoc finansową przy organizacji wyjazdu dziewcząt na turniej do Legnicy.
Warto podkreśli, że szkolenie zespołów jest wspierane przez Powiat Wołomiński w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Szkolenie sportowe oraz prowadzenie działalności sekcji piłki ręcznej w Radzyminie w 2017 r.”

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.