Motocykl nie wybacza błędów! Kolejna śmierć motocyklisty

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Wczoraj w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 26-latek kierujący hondą w miejscowości Czarna powiat wołomiński.

Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na naszych drogach pojawili się motocykliści. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

177-139413

Każdy kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

177-139412

W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Wczoraj kilka minut po 20 w miejscowości Czarna powiat wołomiński doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brały osobowe volvo oraz motocykl honda. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem volvo 25-latek podczas wykonywania manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem 26-latkowi, który uderzył w bok samochodu. Pomimo podjętych czynności reanimacyjnych przez policjantów prewencji wołomińskiej Komendy, którzy wracając po służbie zauważli wypadek i przystąpili do działań ratowniczych nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierującemu motocyklem, który na skutek odniesonych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji ? kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

ts/ na podstawie materiałów KGP/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.