Ostry początek w Dąbrówce

O powodach zamknięcia (w miniony piątek ? 12 grudnia) Urzędu Gminy Dąbrówka z Radosławem Korzeniewskim, nowo wybranym wójtem Gminy Dąbrówka, rozmawia Teresa Urbanowska.

? Informacja o tym, że w Urzędzie Gminy Dąbrówka funkcjonariusze policji prowadzą czynności, szybko obiegła powiat wołomiński. Pojawiły się różne teorie, podawano różne powody kontroli. Czy może Pan poinformować opinię publiczną o tym, co się właściwie wydarzyło?

? Już po II turze wyborów wójta, jeden z pracowników UG w Dąbrówce zaczął dostawać, noszące cechy szantażu ? SMS-y. SMS-y te dotyczyły dokumentów urzędowych. Niestety nie był to jednorazowy ?wybryk?. Proceder się powtarzał. W związku z tym poprosiłem odpowiedzialnych za ten zakres tematyczny pracowników o wyjaśnienie na czym polega problem. Szczątki informacji uzyskane podczas rozmów z pracownikami były na tyle niejasne, że wraz z zastępcą, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dokumentom, których te SMS-y dotyczyły – czyli miejscowym planom zagospodarowania Gminy Dąbrówka. Więcej ? z uwagi na toczące się postępowanie ? nie mogę w tej chwili powiedzieć. Natomiast wiedza jaką podczas analizy dokumentów powzięliśmy obligowała mnie do poinformowania organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Co też uczyniliśmy.

? Rozumiem, że piątkowa kontrola prowadzona w UG Dąbrówka, była następstwem złożonego przez Pana doniesienia?

? Może nie tyle kontrola, co zabezpieczenie przez specjalistów z sekcji Wydziału d.s. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej, komputerów i serwerów urzędowych. W tym miejscu chcę poinformować, że od poniedziałku nasz urząd funkcjonuje już prawie normalnie. Wstrzymane jest natomiast ? do odwołania ? wydawanie wypisów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ? do czasu ustalenia obowiązujących planów miejscowych. W pozostałych zakresach urząd funkcjonuje bez zakłóceń. Chcę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby te wydarzenia nie miały wpływu na funkcjonowanie naszej gminy.

? Do takich i podobnych zdarzeń nie dochodziło do tej pory na terenie gmin z powiatu wołomińskiego i nikt chyba nie spodziewał się, że Pana kadencja jako wójta, rozpocznie się tak ostro. Jak bardzo ten scenariusz odbiega od Pana wyobrażenia o pracy wójta?

? Dla mnie zaskoczeniem jest skala problemu. Ani ja, ani mój zastępca nie mieliśmy intencji szukania błędów popełnionych przez poprzednie kierownictwo Urzędu Gminy. Tematem zainteresowaliśmy się na skutek SMS-ów, które wysyłano do pracownika gminy.

? Czego domagał się szantażysta?

? Dla dobra śledztwa nie mogę udzielać informacji na to pytanie.

? Czy wiadomo kto był autorem SMS-ów?

? Te czynności są w gestii organów ścigania.

? Czy w związku z tym co się wydarzyło, planuje Pan jakieś drastyczne zmiany w strukturze Urzędu?

? Zmiany w strukturze Urzędu miałem zamiar wprowadzić niezależnie od tego zajścia. Sytuacja o której rozmawiamy tylko ten proces przyspieszy. Kończymy rok 2014 i tym samym zamykamy pewien etap. Mam nadzieję, że cała ta sytuacja, choć mocno komplikuje funkcjonowanie samorządu na początku kadencji, zostanie jednak w najbliższej przyszłości zamieniona w sukces.

? Na czym ten sukces miałby polegać?

? Chcąc wykorzystać potencjał Dąbrówki, czyli bliskość trasy S8, warto abyśmy mieli czystą sytuację w dokumentach planistycznych. Przystąpiliśmy do inwentaryzacji wszystkich dokumentów urbanistycznych. Podejmiemy również wszelkie działania aby wykonać kompleksową modernizację dokumentów planistycznych włącznie z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla całego obszaru Gminy Dąbrówka. Mam nadzieję, że będzie to proces który uporządkuje sprawy gruntowe w Gminie Dąbrówka i przyczyni się do jej rozwoju.

4 przemyślenia nt. „Ostry początek w Dąbrówce

  1. Plan,który istniał w komputerze gminnym , nijak się miał często z tym , który został uchwalony . Do planu można było wchodzić jak do szafy i zmieniać status działek jak ubrania . Plan nie był zabezpieczony przed wejściami do tekstu zapisanego w kompie.

  2. jeden z egzemplarzy mpz jest zdeponowany u wojewody,więc na pewno nie będzie problemu ze stosowaniem zapisów właściwych

  3. aby ten początek miał słuszne zakończenie to należy w trybie b. pilnym wszelkie czynności operacyjne przenieść do innego miasta albowiem osoba najbardziej podejrzewana ma w naszym powiecie bardzo wpływowych opiekunów dbających o jego dobre imię.

  4. słyszałem , że do Wołomina do prokuratury żebyś nie wiem co złożył na niego to umarzali, tak w Wołominie prokuratorzy wierzą ,że samorządowcy to są urodzeni uczciwi ,a reszta hołoty czyli my ,to urodzeni przestępcy- samorządowcy jako uczciwi mają olbrzymią kasę , a my ta reszta , czyli nieuczciwi gołodupcy, robimy statystyki za tych na stanowiskach przy kasie. Żeby PIS nawet resztki śliny wypluł to powiedzenie ……… łba nie
    urwie nie zaginie w narodzie nigdy ,niestety ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.