Podsumowanie sezonu piłkarskiego

pilki

W weekend (16-17 czerwca) lokalne drużyny zakończyły rywalizację w piłkarskich rozgrywkach ligowych. Spośród nich najwyżej został sklasyfikowany lokalny czwartoligowiec, Dolcan Ząbki, który w swojej grupie zajął 4. pozycję. Warta zauważenia jest również 1. pozycja Mazura Radzymin w klasie A (grupa Warszawa I), dająca tej drużynie awans do ligi okręgowej.

IV liga, grupa mazowiecka

Pierwsze miejsce w tabeli wywalczyła drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki, która jednak nie zdołała awansować do III ligi, gdyż przegrała w barażach z Bronią Radom.
Dolcan Ząbki zakończył rywalizację tuż za podium, tj. na 4. pozycji (52 pkt.). Ostatnie punkty w sezonie Dolcan zdobył walkowerem, wygrywając w ten sposób z Błękitnymi Raciąż. Ząbkowianie piętnaście razy wygrali, 7 razy zremisowali i 6 razy przegrali.
Huragan Wołomin, w ostatnim meczu sezonu, wygrał u siebie z Mławianką Mława 5:2. Z 44 punktami w dorobku Huragan zajął 6. pozycję. Wołominianie zakończyli sezon z 11 zwycięstwami, 11 remisami oraz sześcioma porażkami.
– Można powiedzieć, że zrealizowaliśmy cel, jaki postawiliśmy sobie na wiosnę. Jestem mile zaskoczony postawą chłopców i cieszę się z tego powodu, iż wiedzą, że ciężka praca przynosi efekty. Dziewięć wygranych, trzy remisy i tylko dwie porażki – taki bilans przełożył się na zdobycie trzydziestu punktów w tej rundzie i ostatecznie zajęcie szóstego miejsca – powiedział Andrzej Greloch, trener Huraganu Wołomin.

Liga okręgowa, grupa Warszawa I

Pierwsze miejsce i awans do IV ligi uzyskał Hutnik Warszawa.
Piąte miejsce zajęła AP Marcovia Marki, która zgromadziła 49 pkt. W meczu wieńczącym sezon markowianie zremisowali na wyjeździe z Wisłą Maciejowice 1:1.
Drugi reprezentant powiatu w lidze okręgowej, Bóbr Tłuszcz, wywalczył 39 pkt. i zakończył sezon na 10. lokacie. W ostatnim meczu sezonu ekipa trenera Tomasza Wojdyny pokonała na wyjeździe Bug II Wyszków 2:5.

Klasa A, grupa Warszawa I

Pierwsze miejsce, premiowane awansem do ligi okręgowej, wywalczył Mazur Radzymin. Drużyna trenera Macieja Biernackiego zebrała 67 pkt. Do ligi okręgowej awansowała również druga w tabeli Legionovia II Legionowo (60 pkt.). Wicher Kobyłka, z 51 punktami, zajął 4. pozycję. AP Marcovia II Marki, z 33 punktami, skończyła rywalizację na 9. miejscu. Huragan II Wołomin, po zgromadzeniu 26 pkt., uplasował się na 12. miejscu.

Paweł Choim

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.