Powiedz howgh ekologii

Zgodnie z hasłem ?Powiedz ?howgh? ekologii?, było i ekologicznie, i egzotycznie. Dla wszystkich uczestników było to niezapomniane spotkanie z barwną i fascynującą kulturą Indian Ameryki Północnej.

W zabawie i edukacji uczestniczyły całe rodziny, a że atrakcji było co nie miara, zabawa była przednia. Wymieniać można by wiele: wciągające zabawy, tor przeszkód, strzelanie z łuku, pieśni i tańce, malowanie twarzy, a także niezwykła wystawa rękodzieła i pełna niezapomnianych wrażeń opowieść o życiu Indian, która pozwoliła wszystkim przenieść się na Wielkie Równiny Ameryki Północnej. Wszyscy chętni mogli także uczestniczyć w zajęciach manualnych, wyplatając ekologiczne pamiątki z włóczki.

Spotkanie było okazją do uroczystego zakończenia zajęć wakacyjnych dla dzieci, prowadzonych w bibliotece pod hasłem ?Indiańskie lato?. Burmistrz Wołomina, pan Ryszard Madziar, wraz z panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Izabelą Bochińską, wręczyli dzieciom dyplomy ukończenia zajęć, gratulując zapału i kreatywności.  Uczestnicy zabaw zostali obdarowani przez włodarza naszego miasta drobnymi upominkami.

Wszyscy biorący udział w edukacyjnej zabawie wraz z mieszkańcami Indiańskiej Wioski Hantajo, zawsze już będą mówić: HOWGH EKOLOGII!

Na ekologiczne pożegnanie wakacji, które odbyło się 31 sierpnia na skwerze im. Bohdana Wodiczki na którym gościła Wioska Indiańska Hantajo mieszkańców Wołomina zaprosili: Burmistrz Wołomina, Ryszard Madziar, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich.