Sąd, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 32-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu ze sprzedaży narkotyków. Policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy pracowali przy sprawie, znaleźli w miejscu zamieszkania podejrzanego ponad 600 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Akcja operacyjnych Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ukierunkowana na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie powiatu zaowocowała kolejnym zatrzymaniem. Celem działań kryminalnych było dotarcie do dilera, który handlował narkotykami w tym rejonie.
32-latek, który był w zainteresowaniu policjantów, został zatrzymany, gdy przyjechał przed posesję, na której mieszkał. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze w odzieży mężczyzny znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Przeszukanie pomieszczeń, z których korzystał 32-latek przyniosło kolejne efekty. Kryminalni podczas czynności zabezpieczyli w sumie kilka słoików oraz pudełka plastikowe z zawartością środków odurzających i substancji psychotropowych.

W sumie ponad 600 gramów zabezpieczonych, starannie poporcjowanych narkotyków, zostało poddane oględzinom. Badanie wykazało, że było to ponad 135 gramów ziela konopi innych niż włókniste, 200 gramów środka o nazwie 3-CMC i blisko 180 gramów 4-CMC potocznie zwanego klefedronem oraz ponad 100 gramów amfetaminy.

W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie przedstawiono 32-latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, udzielanie innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści majątkowej w czynie ciągłym oraz uczynienie sobie stałego źródła dochodu z tego procederu. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawcy, który uczynił sobie z powyżej opisanej działalności przestępczej stałe źródło dochodu, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
Oprac. MK/ea / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Jest prawomocny wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia. Sprawcy trafią na długie lata do więzienia
Groźny wypadek na krajowej „57”. Zderzenie dwóch Volvo, są ranni
Groźny wypadek na DK62. Rozbite auta, przewrócony bus i akcja służb
Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem. Chce surowszej kary za śmiertelny wypadek dziecka
Zatrzymani na gorącym uczynku – okradali kościelne puszki
Zapach marihuany i brutalny atak na policjantów. Funkcjonariusze zostali pogryzieni.
Rozbierali skradzione samochody na części. Wpadli podczas policyjnej akcji.
Stwierdziła, że jest prawnikiem i wszystko da się załatwić
Porzucone szczenięta w lesie. Na pomoc ruszyli dzielnicowi
Brutalny atak w metrze na Mokotowie! 40-latek pobił 16-latka [wideo]
Uciekał przed kontrolą, by „napić się piwa” na oczach policjantów. 33-latek zatrzymany przez otwockich policjantów
Wypadek na ul. Warszawskiej, dwie nastolatki potrącone na przejściu
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji – miał ponad 3 promile alkoholu
Zderzenie z łosiem w Czarnowie – kierowca miał dużo szczęścia. Kolejny przykład pokazuje, jak niebezpieczne może być zderzenie z dziką zwierzyną

