Przywieźli dwa medale z Mistrzostw Europy

Na Mistrzostwach Europy w kickboxingu Kadetów i Juniorów rozgrywanych w hiszpańskim San Sebastian doskonale spisali się zawodnicy MKS Wicher Kobyłka. Patryk Kuryłek i Krzysztof Giera wywalczyli brązowe medale.

Podopieczni Grzegorza Engela pokazali się z bardzo dobrej strony. Patryk Kuryłek walczył w formule full contact w kat. do 54 kg. po wygranej w ćwierćfinale z Serbem lecz uległ w walce o finał wicemistrzowi świata z Ukrainy. Full contackt jest to reguła walki, w której uderzenia zadaje się z pełną siłą.
Krzysztof Giera wystąpił wśród juniorów młodszych w formule K1 (-60 kg). Po wygranej walce o strefę medalową stanął w ringu naprzeciw utytułowanego zawodnika z Austrii. Mistrz świata tym razem okazał się lepszy, ale występ Krzysztofa zrobił na fachowcach bardzo dobre wrażenie.
– Gratuluję zawodnikom i trenerowi. Grzegorz Engel wykonał świetną pracę, przygotowując ich do występu – mówi prezes Wichru Artur Rola. – Patryk potwierdził swoją wysoką pozycję w europejskich rankingach. Szczególną satysfakcję mam z występu Krzyśka. Pojechał na ME dzięki wsparciu klubu i patronatowi Burmistrza Miasta Kobyłka. Wypadł bardzo dobrze i jest naszą nadzieją na kolejne wielkie sukcesy w tej dyscyplinie – dodaje.
Przed grupą kickboxerów kolejne starty. Szczególnie intensywna jesień czeka Kamila Rutę, który za tydzień będzie walczył na zawodowej gali w Londynie, a w listopadzie będzie bronił tytułu mistrza świata.
Warto dodać, że Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów były sukcesem dla całej reprezentacji Polski. W mistrzostwach wzięło udział 126 zawodników z naszego kraju, którzy wystartowali w formułach: full contact, low kick, K-1, kick light, point fighting i light contact.
Kierownikiem polskiej reprezentacji w San Sebastian była trener Kadetów LC ? Agnieszka Turchan. Oprócz niej w sztabie szkoleniowym byli Krzysztof Pajewski (I trener PF Juniorów), Tomasz Janowicz (I trener LC Juniorów), Włodzimierz Trzeciak (I trener FC Juniorów), Maciej Domińczak (I trener LK Juniorów), Łukasz Rola (I trener K-1 Juniorów), Rafał Mazurowski (I trener KL Kadetów) i Emilia Szabłowska (I trener PF Kadetów).
Zawodnik ten został mistrzem świata w formule kick light w grudniu 2013. Kamil Ruta wywalczył wówczas złoty medal podczas zawodów w tureckiej Antalayi, gdzie okazał się być poza zasięgiem swoich konkurentów. Podczas tych zawodów pokonał jednogłośnie na punkty wszystkich rywali, wśród których byli kickboxerzy z Rosji, Austrii, Turcji i w finale z Bośni i Hercegowiny.
Trener Engel zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia do sali przy ul. Ręczajskiej 24 w Kobyłce .