Rafał Leszczyński pierwszoligowcem roku!

Bramkarz Dolcanu Ząbki Rafał Leszczyński został pierwszoligowcem roku 2013 w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna. To druga taka nagroda dla gracza klubu z Ząbek. Koledzy Rafała grają kolejne sparingi przed rundą wiosenną.

Na obozie w Jarocinie Dolcan miał zaplanowane 3 sparingi. Z Lechem Poznań przegrał 2:3, zaś z Jarotą Jarocin wygrał 2:0. Przed Ząbkami jeszcze mecz z Wartą Poznań, po czym pojadą do Częstochowy rozegrać sparing z Podbeskidziem Bielsko Biała. Tuż przed startem ligi rozegrają jeszcze sparing z Olimpią Grudziądz. Przed wyjazdem na obóz Dolcan rozegrał mecze kontrolne z Legią Warszawa i Legionovią Legionowo. Ząbkowianie ulegli mistrzom Polski 2:3. Zaś z Legionovią przegrali 1:3. Wyniki sparingów może nie wyglądają dobrze, ale ważne aby forma przyszła na start ligi, który będzie miał miejsce 8 marca.

Do Dolcanu przyszedł kolejny gracz. Adrian Łuszkiewicz to pomocnik, który ostatnie sezony grał w Miedzi Legnica. Co do kolejnych transferów, to klub z Ząbek nadal walczy o Mateusza Cichockiego. Być może też Dolcan wypożyczy kogoś z Legii na bazie współpracy obu klubów. Warto wspomnieć, że o Cichockiego Ząbkovia walczy z Piastem Gliwice. O odejściach cisza, choć nad klubem z Ząbek wisi odejście Rafała Leszczyńskiego.

Bramkarz z Ząbek po raz kolejny pokazał się piłkarskiej Polsce. Dostał nagrodę pierwszoligowca roku w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna. Wyprzedził m.in. kolegę z drużyny Dariusza Zjawińskiego. Jak sam Leszczyński przyznał, że pewnie tą nagrodę zawdzięcza powołaniu do reprezentacji Polski. Wcześniej (w roku 2009) taką nagrodę otrzymał Maciej Tataj. Nadal nic nie wiadomo o transferze Rafała z Dolcanu. Być może Rafał zostanie w Ząbkach, choć włodarzom klubu z Ząbek będzie trudno utrzymać wschodzącą gwiazdę. Legia nadal wydaje się najbardziej prawdopodobna. Nawet działacze Dolcanu najchętniej sprzedaliby swojego gracza do drużyny mistrzów Polski. Okienko transferowe w Polsce trwa do końca lutego. Do tego czasu wiele może się wydarzyć.

Przemek Kur