Samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego zagrali dla Jasia

Samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego zagrali dla Jasia

W miniony weekend reprezentacja samorządowców z Powiatu Wołomińskiego wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym „Gramy dla Jasia”, łącząc wysiłek sportowy z działaniem na rzecz potrzebującego dziecka. Turniej był emocjonującym spotkaniem drużyn z różnych środowisk. Na boisku nie brakowało zaciętych starć, sportowej ambicji i fair play. Samorządowcy zmierzyli się z trzema zespołami, reprezentującymi instytucje oraz społeczności powiatu.

Mecze pełne zaangażowania

W pierwszym spotkaniu reprezentacja samorządowców stawiła czoła drużynie Policji. Mecz zakończył się remisem, który – jak podkreślają uczestnicy – symbolicznie pokazał, że zarówno w piłce, jak i w codziennym zarządzaniu, różne służby powiatu potrafią grać „do jednej bramki”.

 

Kolejne starcie przyniosło zwycięstwo nad zespołem Ochotniczej Straży Pożarnej z Marek. Rywalizacja z druhami była dynamiczna i wyrównana, a wynik był efektem zaangażowania obu drużyn. Z kolei mecz z reprezentacją rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce zakończył się porażką samorządowców – rodzice wykazali się doskonałą formą i determinacją, pokazując, że również poza salą lekcyjną potrafią działać zespołowo i skutecznie.

Nie tylko mecz – całe wydarzenie niosło wartość

Rywalizacja sportowa była głównym punktem programu, ale turniej „Gramy dla Jasia” miał znacznie szerszy wymiar. Organizatorzy zadbali o bogaty program towarzyszący, który zaangażował uczestników w różnym wieku. Duże zainteresowanie wzbudziły występy artystyczne uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie oraz pokazy przygotowane przez Akademię Gimnastyki i Klub Sportowy.

Wydarzeniu towarzyszyły także konkursy dla rodzin, kawiarenka, stoiska wolontariatu oraz licytacje charytatywne, z których dochód został przeznaczony na wsparcie leczenia Jasia. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców, którzy swoim udziałem potwierdzili gotowość do niesienia pomocy i wspólnego działania w ważnych sprawach.

Społeczna energia, która realnie pomaga

Reprezentanci Powiatu Wołomińskiego opuszczali boisko zmęczeni, ale – jak sami przyznali – z poczuciem satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązku. Ich udział w turnieju miał charakter nie tylko symboliczny. Obecność samorządowców na murawie i poza nią to wyraźne potwierdzenie, że władze powiatu pozostają blisko mieszkańców i są gotowe wspierać lokalne inicjatywy również poprzez bezpośrednie zaangażowanie.

Organizatorzy przypominają, że pomoc dla Jasia wciąż trwa, a wszyscy, którzy nie mogli być obecni podczas wydarzenia, nadal mają możliwość wsparcia.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Gdy historia staje się doświadczeniem–VII Powiatowo-Gminne Manewry Patriotyczne „Leśniakowizna–Ossów 2026”

Gdy historia staje się doświadczeniem – VII Powiatowo-Gminne Manewry Patriotyczne „Leśniakowizna–Ossów 2026”

23 kwietnia 2026 roku, w miejscu, gdzie historia Polski nie jest wspomnieniem, lecz wciąż żywą lekcją odpowiedzialności za Ojczyznę, spotkali się młodzi ludzie, [...]
0 komentarzy
Weekend z Koleje Mazowieckie – tańsze podróże z biletem wycieczkowym

Weekend z Koleje Mazowieckie – tańsze podróże z biletem wycieczkowym

Planujesz weekendowy wyjazd? Koleje Mazowieckie zachęcają do skorzystania z oferty biletu wycieczkowego, który pozwala taniej podróżować pociągami regionalnymi na terenie Mazowsza i okolic. [...]
0 komentarzy
Dramatyczna noc w Karpinie. Rozbity bus w rowie, służby w akcji o świcie

Dramatyczna noc w Karpinie. Rozbity bus w rowie, służby w akcji o świcie

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 kwietnia w miejscowości Karpin. O godzinie 03:17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w [...]
0 komentarzy

Zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. 111 Eskadry Myśliwskiej PUL w Wołominie

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. 111 Eskadry Myśliwskiej PUL w Wołominie obecny był Komendant Powiatowy Policji w Wołominie, podinsp. Zbigniew [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 30 kwietnia do 6 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. „Kobra” likwiduje kolejną dziuplę [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.