Siatkarski początek sezonu w Wołominie

Maciej Alancewicz ? pierwszy grający trener w drużynie seniorów, oraz trener juniorów, mówi o nadchodzącym sezonie i najbliższych meczach wołomińskiego Huraganu.

? Jak oceniasz wakacyjną pracę i możliwości swoich wychowanków w tym sezonie?

? Chłopcy dobrze pracowali na letnim obozie, jestem z nich bardzo zadowolony. O ile w zeszłym roku ważniejsza była integracja, o tyle teraz skupiliśmy się na zagadnieniach czysto sportowych. Oczywiście część z nich będzie w tym sezonie grała równolegle w drużynie seniorskiej ? żeby się rozwijać, trzeba grać z lepszymi. Jest wśród juniorów kilku zawodników perspektywicznych, w końcu zdobyli w ubiegłym sezonie brąz na Mazowszu i wicemistrzostwo UKSów. Chciałbym, żeby się rozwijali ? tym bardziej, że w składzie juniorskim (rocznik ?96) zostało raptem sześciu zawodników. W tym sezonie z powodu kontuzji nie zagra z nami Patryk Pastewka. Będziemy się mocno wspierać kadetem i kadetem młodszym. Traktujemy ten sezon czysto szkoleniowo, chłopcy mają grać bez presji i obciążeń, duży nacisk za to będziemy kłaść na ich treningi seniorskie. W kadeckim roczniku ?97 mamy silne zaplecze, grają w tym sezonie oddzielnie, mają szansę na medal, podobnie dobrze zapowiada się ten sezon dla młodzików.

Maciej Alancewicz
Maciej Alancewicz

? Przegraliście pierwsze spotkanie z Ostrołęką. Jak oceniasz ten mecz?

? Momentami chłopaki grali rewelacyjnie, dużo lepiej niż w poprzednim sezonie. Jednak przeciwnik grał również bardzo dobrze a przede wszystkim miał mniej przestojów w grze.

? Wiosną cieszyliśmy się z awansu seniorów do II ligi. Czy będą jakieś zmiany w składzie?

? Seniorów prowadzimy wspólnie z Hubertem Milewskim, któr y mnie wspomaga jako drugi trener. Będę mógł dzięki temu poświęcić więcej uwagi własnej grze i wsparciu zespołu na boisku. Mamy niewielkie zmiany w zespole. Testowaliśmy różnych zawodników, ale trzonem tej drużyny są wciąż ci, którzy w ubiegłym sezonie wywalczyli dla Wołomin awans. Wesprzemy się też, jak już wspominałem, kilkoma juniorami, którzy będą się oswajać z grą na tym poziomie.

? Kiedy zobaczymy was na boisku?

? Przed nami intensywny weekend. W piątek mecz juniorów z Metrem Warszawa, również w piątek, na hali przy ul. Sasina kadeci podejmują zespół z Ostrołęki, a w sobotę o 18.00 ? mecz seniorów z Augustowem w hali OSiR-u na Korsaka. Augustów to groźny przeciwnik ? doświadczony, pewny zespół z zawodnikami z pierwszoligową przeszłością, zawodowi strażacy. Trudny początek jak na debiut Huraganu w drugiej lidze, ale nie pozostaje nam nic innego jak wyjść na boisko, dać z siebie wszystko i stworzyć interesujące widowisko. Nie mamy nic do stracenia, a sporo do zyskania!

Rozmawiał Łukasz Rygało