Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 08-19.12.2023

Harmonogram wydarzeń w Wołominie: 08-19.12.2023

Piątek 8 grudnia
• godz. 17:00-18:00, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17
Warsztaty „Białe, niebieskie, żółte, czerwone – o stroju ludowym” (link do wydarzenia na Facebooku) – Warsztaty o strojach ludowych Polski i Ukrainy. Zaprojektuj z nami strój ludowy!
Warsztaty integrujące z zakresu edukacji kulturowej, dedykowane dzieciom i rodzicom z Polski i Ukrainy mieszkającym na terenie gminy Wołomin. W czasie warsztatów wskazane zostanie jak wiele łączy kulturę ludową Polski i Ukrainy. Pokażemy najbardziej charakterystyczne elementy strojów ludowych polskich i ukraińskich oraz dzieci podejmą próbę zaprojektowania nowego stroju łączącego w sobie elementy z obu kultur. Zapisy pod numerem telefonu 22 786 19 22

• godz. 18:00
Warsztaty artystycznego dekorowania pierników (link do wydarzenia na Facebooku) to nie tylko doskonały sposób na rozpoczęcie świątecznych przygotowań, ale także okazja do integracji, rozwijania nowych umiejętności i spędzenia miłego czasu w wyjątkowym gronie! Prowadząca warsztaty: Aneta Duchnowska lokalna ekspertka w dziedzinie sztuki cukierniczej, Aneta zapewni Wam nie tylko zadba o miłą atmosferę, ale również przekaże Wam cenne wskazówki dotyczące dekoracji pierników. Bilety do nabycia w kasie MDK oraz serwisie Biletyna (link do serwisu).

Sobota 9 grudnia
• godz. 14:00
Warsztaty artystyczne z tworzenia glicerynowych świątecznych mydełek (link do wydarzenia na Facebooku) – Razem zgłębicie tajniki procesu wytwarzania mydła, pracując sensorycznie i rozbudzając zmysły. Każdy uczestnik wyrazi swoją kreatywność, tworząc mydła według własnych pomysłów. Na koniec samodzielnie zapakujemy je, abyście mogli zabrać swoje dzieła do domu. Serdecznie zapraszamy dzieci już od 4 roku życia, młodzież oraz dorosłych. Prowadząca Anna Radomska. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MDK oraz w serwisie Biletyna (link do serwisu).

• godz. 17:00
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, ul. Wileńska 32, sala konferencyjna
Spotkanie autorskie  ks. Kazimierzem Sową (link do wydarzenia na Facebooku) – „Niewierni wierni” najnowsza książka ks. Kazimierza Sowy będzie głównym tematem spotkania autorskiego, które poprowadzi Jarosław Jabłoński – redaktor naczelny Radio FAMA Wołomin 94,7 FM. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Sobota-niedziela 9-10 grudnia
Hala sportowa I LO w Wołominie, ul. Sasina 33
Akademia Piłkarska AMP GOOL zaprasza na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom, razem dla Przemka” (link do wydarzenia na Facebooku) – Gramy dla Przemka, mieszkańca Wołomin oraz ucznia I LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, chcemy pomóc wygrać Przemkowi jego najważniejszy mecz, mecz z rakiem! Przeciwnik trudny ale wierzymy że z pomocą naszych wspaniałych piłkarzy damy radę!
Zapraszamy Was do wsparcia zbiórki Przemka: pomagam.pl/krypfy (link do zbiórki) oraz dołączania do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/721780981844791 (link do grupy).

Miejski Dom Kultury w Wołominie
9 i 10 grudnia od godziny 10:00 na sali widowiskowej oraz w sali nr 20 Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zmierzą się ze sobą miłośnicy szachowych potyczek (link do wydarzenia na Facebooku). W turnieju mogą wziąć udział gracze w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Zapisy do 8 grudnia pod numerem telefonu: 601 268 187.

Niedziela 10 grudnia
godz. 14:00, Centrum Aktywności Wołomin – Stara elektrownia, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty Świąteczne Słodkości (link do wydarzenia na Facebooku) – podczas spotkania będziemy tworzyć urocze świąteczne szyszki i jadalne gałązki, które będą imitować gałązki choinki. To doskonała okazja, aby stworzyć własne, smaczne dekoracje świąteczne! Prowadząca: Aneta Duchnowska – utalentowana mistrzyni wypieków cukierniczych i bezsprzecznie pasjonatka świątecznych smakołyków. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie MDK oraz online na biletyna.pl (link do serwisu).

Poniedziałek 11 grudnia
• godz. 9:00-11:00 (I grupa) | 12:00-14:00 (II grupa)
Warsztaty RĘKODZIEŁO – KREATYWNY SENIOR z Elżbietą Zdrodowską – Instruktorką z wieloletnim stażem, pasjonatką wykorzystującą w twórczości rożne techniki plastyczne, pomagającą poznać podczas warsztatów z rękodzieła tajniki spękań, złoceń przecierek i inne. Koszt pojedynczych zajęć – 25 zł. Bilety można nabyć w kasie MDK lub za pośrednictwem serwisu Biletyna (bezpośredni link do serwisu).

Środa-czwartek 12-13 grudnia
• od godz. 10:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, sala widowiskowa
XXII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i sercem malowane” –  Na dwudniowym wydarzeniu instytucje, szkoły i przedszkola z powiatu wołomińskiego pokażą przedstawienia około bożonarodzeniowe oraz wezmą udział w części plastycznej. Tegoroczny temat prac plastycznych to „Zima zamknięta w słoiku”.
Wystawa przygotowanych prac dostępna będzie w Galerii Oranżeria w MDK do końca stycznia 2024 roku. Wstęp wolny!

Środa 13 grudnia
• godz. 19:00, Centrum Aktywności Wołomin, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3, wstęp wolny.
Spotkanie z cyklu przySŁOWIE w którym udział wezmą:
– Ewa Woydyłło Osiatyńska – dr psychologii, specjalistka terapii uzależnień, publicystka, autorka wielu książek psychologicznych. Od 30 lat w Fundacji Batorego kieruje szkoleniem specjalistów w dziedzinie uzależnień w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Aktywnie działa w Kongresie Kobiet.
– Mateusz Adamczyk – polonista, autor książki „Płeć w polszczyźnie”. Członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Współautor Słownika neologizmów polskich Obserwatorium Językowego UW. Laureat nagrody Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Czwartek 14 grudnia
• godz. 18:00, Centrum Aktywności Wołomin, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty z kolorową stylistką (link do wydarzenia na Facebooku) – podczas spotkania Julita Gotowicka przekaże wszystkim uczestniczkom wskazówki na temat doboru ubioru pod konkretną sylwetkę. To niezwykła okazja, by zdobyć inspiracje i dowiedzieć się, jak nadać swojemu wyglądowi unikalny charakter i styl swoim świątecznym kreacjom. Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie Miejskiego Domu Kultury oraz w serwisie biletyna.pl (bezpośredni link do serwisu).

Piątek 15 grudnia
• godz. 13:00-18:00, Parking przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 32
Kiermasz książkowo-szydełkowy podczas którego będziecie mogli zaopatrzyć się w książki oraz w szydełkowe prezenty, wykonane przez dzielny szydełkowy zastęp z Bibliotecznego kółka szydełkowego. Wstęp wolny.

• godz. 19:00-20:30, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, sala widowiskowa
Warsztaty Taneczne dla Kobiet „Latino Ladies” vol. 4 (link do wydarzenia na Facebooku) – Podczas czwartej już edycji tych wyjątkowych warsztatów, doświadczony instruktor Bartek Domański nauczy Was nowej choreografii Salsy i w przystępny dla każdej z Was sposób, przekaże swoją taneczną wiedzę. Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie MDK oraz w serwisie biletyna.pl (link do serwisu).

Sobota 16 grudnia
• start godz. 9:15, Pływalnia OSIR Huragan, ul. Korczaka 4
Zawody Mikołajkowe w pływaniu – Zgłoszenia rozpoczynają się w dniu 8 grudnia 2023 r. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Pływalni (link do strony).

• godz. 18:00, Centrum Aktywności Wołomin, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3
Koncert – utwory Agnieszki osieckiej w aranżacji Tomasza Steńczyka z zespołem (link do wydarzenia na Facebooku) – bezpłatne wejściówki do odbioru w MDK.

Niedziela 17 grudnia
• godz. 14:00-15:30, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17
Zapraszamy na świąteczne spotkanie w „Domu nad Łąkami” (link do wydarzenia na Facebooku) – W tym roku za sprawą zespołu Pędzące Żółwie do świąt podążać będziemy tanecznym krokiem w rytmach latino. Najmłodsi goście zadbają o to, by zabrać ze sobą i zachować na dłużej chociaż trochę kolorów gorących krajów latynoamerykańskich, i w czasie warsztatów pod okiem pani Emilii wykonają barwną ozdobę świąteczną. Spotkajmy się razem i PĘDZMY do świąt! Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod numerem tel. 22 786 19 22 w godzinach pracy muzeum lub mailowo: muzeum@muzeumnalkowskich.pl

• godz. 15:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, sala 20
Rodzinne warsztaty artystyczne „Wystrójmy Dom na Święta” (link do wydarzenia na Facebooku) – Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do spędzenia kreatywnego czasu razem z bliskimi, przygotowując jednocześnie wyjątkową dekorację na nadchodzące święta. Prowadząca: Agata Barkowska – doświadczona instruktorka, pełna pasji i pomysłów, która poprowadzi warsztaty, ucząc technik i inspirując do twórczych działań. Bilety w cenie 59 zł do nabycia w kasie MDK lub serwisie Biletyna (link do serwisu).

• godz. 17:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, sala widowiskowa
Koncert Pamięci Założyciela i Dyrektora Szkoły Muzycznej Ś.P. Pawła Rozbickiego w III Rocznicę Śmierci – Wystąpią soliści i orkiestra szkolna pod dyr. Szymona Kawalla oraz chór szkolny pod dyr. Agnieszki Maślanki. Wstęp wolny.

Wtorek 19 grudnia
• godz. 16:00-18:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, fila os. Niepodległości, ul. Kazimierza Wielkiego 1
Warsztaty literacko-plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy – na miejscu w Filii Osiedle Niepodległości – telefonicznie 22 776 30 28. – zachęcają organizatorzy

 

Więcej informacji z Wołomina

III sesja Rady Miejskiej w Wołominie

III sesja Rady Miejskiej w Wołominie

26 czerwca 2024 roku o godz. 10:00 rozpocznie się III Sesja Rady Miejskiej w Wołominie. Obrady będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem [...]
0 komentarzy
Festyn Rozpoczęcia Lata przy OSP Stare Grabie

Festyn Rozpoczęcia Lata przy OSP Stare Grabie

Festyn Rozpoczęcia Lata organizowany przez OSP Stare Grabie to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, ciesząc się wspólną zabawą, [...]
0 komentarzy
Wołomin - trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Wołomin – trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Wybierz projekty, które Cię interesują i zmieniaj z nami Mazowsze! Swój głos można oddać do 23 czerwca na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jakie projekty [...]
0 komentarzy
Konkurs ofert na wynajem lokalu użytkowego będącego w zasobie gminy Wołomin

Konkurs ofert na wynajem lokalu użytkowego będącego w zasobie gminy Wołomin

Na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Wołominie został zamieszczony, na okres 21 dni wykaz nieruchomości Gminy Wołomin w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wynajem lokalu użytkowego [...]
0 komentarzy
Kiedy w Wołominie przestanie śmierdzieć?

Kiedy w Wołominie przestanie śmierdzieć?

Odory ze składowiska odpadów biodegradowalnych odstraszały od zamieszkania w Wołominie i uprzykrzały życie mieszkańcom. Pojawił się zatem pomysł przebudowy i uszczelnienia owej kompostowni. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.