Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie

W tym roku obchody 103 rocznicy powołania Policji Państwowej odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie. Gościem honorowym uroczystości był Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek. W ceremonii mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenia medali udział wzięły władze samorządu powiatu wołomińskiego, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele zakładów pracy i placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektorowi Tomaszowi Znajdek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Policji i oddania honorów Sztandarowi.

Komendant Powiatowy Policji inspektor Marek Ujazda przywitał zgromadzonych gości a wszystkim policjantom i pracownikom Policji życzył dalszych sukcesów zawodowych, spełnienia zamierzonych celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

W dalszej części zostały odczytane rozkazy Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w sprawie nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awans otrzymało 133 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy.

Medalem 30 lecia powstania Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji odznaczono 8 funkcjonariuszy i 2 osoby cywilne.

Władze samorządowe powiatu wołomińskiego również doceniły starania i zaangażowanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i wyróżniły nagrodami 130 funkcjonariuszy.

Podczas wystąpienia Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek podziękował funkcjonariuszom za osiągnięcia i zaangażowanie wkładane w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę.

Obchody Święta Policji w Wołominie zaszczyciły swoją obecnością władze samorządowe powiatu wołomińskiego na czele z Wicestarostą Piotrem Borczyńskim, przedstawiciele Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Wołominie, obecni byli również dyrektorzy instytucji, zakładów pracy i placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.

Po zakończeniu uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda wręczył zaproszonym gościom, wcześniej przygotowane niespodzianki. W ten sposób Komendant chciał podziękować za wieloletnią, efektywną współpracę uczestnikom ceremonii.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Wołomińskiemu oraz Pani Dyrektor Katarzynie Rutkowskiej i pracownikom Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.

KPP w Wołominie / młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o [...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także [...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy

Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin

Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.