Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie

W tym roku obchody 103 rocznicy powołania Policji Państwowej odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie. Gościem honorowym uroczystości był Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek. W ceremonii mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenia medali udział wzięły władze samorządu powiatu wołomińskiego, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele zakładów pracy i placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektorowi Tomaszowi Znajdek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Policji i oddania honorów Sztandarowi.

Komendant Powiatowy Policji inspektor Marek Ujazda przywitał zgromadzonych gości a wszystkim policjantom i pracownikom Policji życzył dalszych sukcesów zawodowych, spełnienia zamierzonych celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

W dalszej części zostały odczytane rozkazy Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w sprawie nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awans otrzymało 133 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy.

Medalem 30 lecia powstania Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji odznaczono 8 funkcjonariuszy i 2 osoby cywilne.

Władze samorządowe powiatu wołomińskiego również doceniły starania i zaangażowanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i wyróżniły nagrodami 130 funkcjonariuszy.

Podczas wystąpienia Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek podziękował funkcjonariuszom za osiągnięcia i zaangażowanie wkładane w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę.

Obchody Święta Policji w Wołominie zaszczyciły swoją obecnością władze samorządowe powiatu wołomińskiego na czele z Wicestarostą Piotrem Borczyńskim, przedstawiciele Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Wołominie, obecni byli również dyrektorzy instytucji, zakładów pracy i placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.

Po zakończeniu uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda wręczył zaproszonym gościom, wcześniej przygotowane niespodzianki. W ten sposób Komendant chciał podziękować za wieloletnią, efektywną współpracę uczestnikom ceremonii.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Wołomińskiemu oraz Pani Dyrektor Katarzynie Rutkowskiej i pracownikom Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.

KPP w Wołominie / młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Aktualizacja rozkładów jazdy - bezpłatnych powiatowych linii autobusowych

Aktualizacja rozkładów jazdy – bezpłatnych powiatowych linii autobusowych

Z początkiem 2023 roku Powiat Wołomiński uruchomił 5 bezpłatnych powiatowych linii autobusowych. Ustalenie tras poszczególnych linii zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami oraz [...]
Jeden komentarz
Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego

Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku drogowego

Policja poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 8 stycznia 2023 roku o godzinie 18:10 w miejscowości Rżyska. Wszystkie osoby, które mogą pomóc [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 31 stycznia do 10 lutego planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy
Dworzec w Dobczynie wreszcie został podłączony do sieci, ale dalej nie wiadomo kiedy zostanie otwarty

Dworzec w Dobczynie wreszcie został podłączony do sieci, ale dalej nie wiadomo kiedy zostanie otwarty

Nowy budynek dworca kolejowego w Dobczynie (gmina Klembów) czeka na otwarcie już ponad rok. W budynku nie toczą się żadne prace wykończeniowe, więc [...]
0 komentarzy
Policja poszukuje świadków kradzieży i aktów wandalizmu

Policja poszukuje świadków kradzieży

Policja poszukuje świadków zdarzeń jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.