Teatralna uczta

Już w sobotę 25 października Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na kolejną edycję Maratonu Teatralnego. W programie cyklicznego już wydarzenia zobaczymy siedem spektakli w wykonaniu teatrów z Warszawy i okolic.

To już XI edycja Maratonu Teatralnego. Październikowa, jesienna aura już od lat towarzyszy występom teatrów w Zielonce. Jak podkreślają uczestnicy i widzowie, to bardzo klimatyczna impreza. Na deskach Sali Widowiskowej przewinęło się już wiele teatrów, a jeszcze więcej aktorów. Były przedstawienia, które mniej lub bardziej zapadły widzom w pamięci. Jak na przykład spektakl ?Na imię mi Oscar?, działającego przy wołomińskim Miejskim Domu Kultury teatru Wprost, wyróżnionego podczas X edycji Maratonu Teatralnego w 2007 roku.
Na pewno nigdy nie zabrakło emocji, które towarzyszą występom teatrów. Ilość widzów, którzy przychodzą na maraton pokazuję, że ludzie po prostu lubią teatr. Lubią obcować ze sztuką, bo tym właśnie są przedstawienia teatralne. Zresztą wszystkie wielkie gwiazdy dużego ekranu zaczynały właśnie od teatru. W miejscu gdzie nie ma powtarzania scen, gdzie panuje spontaniczność, a wszystkie emocje są żywe. – Od 10 lat warto poświęcić jedno popołudnie, by zobaczyć jak pracują młodzi aktorzy i reżyserzy. To wyjątkowe spotkanie teatrów, jedno z niewielu takich w województwie ? zachęca dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce, Robert Smoderek.
W jury Maratonu zasiadało wiele wybitnych postaci świata teatru: aktorzy teatralni i filmowi Stanisław Górka, Mirosław Zbrojewicz czy Jarosław Boberek. W tym roku w zaszczytnej loży jurorskiej zasiądą: Lech Śliwonik, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz reżyserzy Edward Wojtaszek oraz Ewelina Góral.
Teatralna uczta rozpocznie się punktualnie o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej przy OKiS w Zielonce. Publicznoś? będzie miałą okazję zobaczy? siedem spektakli, a więc to będzie prawdziwy maraton teatralny. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej sztuki do zapoznania się z repertuarem w ramce i do odwiedzenia Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce w najbliższą sobotę.

Adam Kudełka

Repertuar maratonu teatralnego

Teatr Nic Ponad – Don Kichot | godz. 16.00
Parabuch – Opowiadanie o zoo | godz. 16.50
Scena Kotłownia – Poobiednie igraszki | godz. 17.50
Patataj – Szkoła uczuć | godz. 18.45
Teatr Szkolny Paradox Ja i ty | godz. 19.45
Teatr Szkolny Paradox – Pompinia | godz. 20.45
Teatr 2 Słowa – Audycja | godz. 21.20