Teresa Urbanowska: Słów mi brak….

Teresa Urbanowska

Dokładnie tak! Słów mi brak, a to się nie często zdarza :), na skomentowanie sytuacji do jakiej doszło podczas  ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie.
Faktem jest, że każdy mieszkaniec ma prawo w odpowiednim momencie obrad rady poprosić o głos. I dobrze, że jest możliwość, aby każdy taki głos mógł dostać. To święte prawo każdego z nas.

Z tego prawa skorzystał w miniony czwartek Sylwester Jagodziński, były wiceburmistrz Wołomina i co do tego nie mam uwag ? miał prawo, poprosił o głos, dostał ten głos. Dziwi mnie jednak bardzo zaprezentowana forma wypowiedzi jak również milcząca zgoda na tą prezentację ze strony radnych jak również przewodniczącego rady.

Tak się złożyło, że nie mogłam osobiście uczestniczyć w tym spotkaniu a obserwowałam je jedynie za pośrednictwem transmisji internetowej, nie mogłam więc bezpośrednio w czasie przerwy porozmawiać na ten temat zarówno z samymi radnymi, jak również z innymi bywalcami posiedzeń rady, ale zrobiłam to później. Poświęciłam trochę czasu i porozmawiałam z kilkoma osobami. Co usłyszałam? Generalnie zażenowanie zaistniałą sytuacją. Części moich rozmówców jest wstyd, że do takich sytuacji dochodzi. Dlaczego więc z ich strony brakuje reakcji? Na to pytanie nie umiem znaleźć odpowiedzi.

Słuchając kilkakrotnie przebiegu sesji za pośrednictwem łączy internetowych obserwowałam również przewijające się na ekranie cytaty mądrych ludzi udostępniane przez bliższych i dalszych znajomych ? choćby ten o moralności Marie von Ebner-Eschenbach: ?Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią im kazania”, które tego dnia przewijało się z innym nie mniej ciekawym przemyślenie autorstwa Michaela P. Watsona ?Silni ludzie nie spychają innych w dół. Oni pomagają innym wspiąć się do góry?.
Niby wszystko wiemy, niby każdy chce dobrze, a wychodzi jak zwykle… Czy jednak musi tak być?

czytaj również: https://www.zyciepw.pl/klamie-a-mowi-prawde

oraz https://www.zyciepw.pl/gospodarka-odpadami-biznes-udreka

można też obejrzeć nagranie z sesji – opisywana kwestia zaczyna się w 3 godzinie, 37 minucie i 17 sekundzie https://www.youtube.com/watch?v=m5qlOeOhQYg

Jedno przemyślenie nt. „Teresa Urbanowska: Słów mi brak….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.