Teresa Urbanowska: Szpital w naprawie

Teresa Urbanowska

W środę 9 października 2019 r. odbyła się w starostwie konferencja prasowa w trakcie której została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Powiatu Wołomińskiego a Dyrektorem Szpitala Powiatu Wołomińskiego na dwa dofinansowania – jedno 4 miliony zł z przeznaczeniem na remont szpitalnej chirurgii ogólnej i drugie w kwocie 300 000,00 zł na doposażenie w sprzęt specjalistyczny kilku szpitalnych oddziałów. To dobra wiadomość dla nas wszystkich.

Z przedstawionej przez starostę wołomińskiego Adama Lubiaka i dyrektora szpitala Grzegorza Kryckiego informacji wynika, że w efekcie remontu wszystkie sale chorych na Odzdziale Chirurgii Ogólnej zyskają własne łazienki (dziś pacjenci korzystają ze zbiorczych łazienek na korytarzu)
Obecny na spotkaniu dyrektor Krycki przybliżył zakres i harmonogram proponowanych zmian.
Korzystając z obecności dyrektora szpitala dziennikarze zadali kilka pytań dotyczących zarówno kierunków zmian mających zajść w najbliższym czasie jak również trwających obecnie prac remontowych. Obecnie trwa wymiana dwóch wind szpitalnych przy jednoczesnym remoncie głównej klatki schodowej, choć chwilowo utrudnia to życie zarówno pacjentom jak i personelowi, z pewnością warte jest poświęcenia, gdyż stare dźwigi zastąpią niebawem nowe – spełniające obowiązujące dziś wymogi. Z kolei remont klatki schodowej to wymóg spełnienia przepisów PPOŻ, który, jak się okazuje, jest remontem zbyt długo odkładanym. Nie znaczy to jednak, że szpital pozbawiony został komunikacji pionowej. Zgodnie z tym co przekazał dyrektor do obsługi szpitala otwarte zostały dwie ewakuacyjne klatki schodowe zaś trzecia z wind szpitalnych jest wykorzystywana tylko do przewozu osób starszych i chorych nie mogących poruszać się o własnych siłach.
Z uwagi na trwające remonty na terenie szpitala zamieszczono zastępcze schematy poruszania się.
Słuchając wypowiedzi dzisiejszych prelegentów na usta cisnęło mi się jedno słowo „Wreszcie” gdyż podczas konferencji padło wiele ciekawych informacji i deklaracji odnośnie planów wprowadzenia zmian.
Zapraszamy do obejrzenia materiału z konferencji na stronie www.zyciepw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.