Teresa Urbanowska: Wakacje pełne pasji

teresa

Choć wakacje jeszcze w pełni to coraz częściej towarzyszy nam myśl ich rychłego zakończenia. Mój tegoroczny urlop – podobnie jak ten rok i dwa lata temu – przebiegł w otoczeniu artystów: malarzy, fotografów i ceramików, którzy przyjechali na plener do Chrzęsnego na zaproszenie organizatorów z różnych zakątków kraju.
Efekty ponad dwutygodniowej twórczości 38. osobowej grupy pasjonatów wymienionych powyżej dziedzin można podziwiać we wnętrzach Pałacu w Chrzęsnem jeszcze do końca sierpnia. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca i konfrontacji tego jak nasze okolice widzą przyjezdni z tym co sami widzimy na co dzień. Ręczę, że jest na czym oko zawiesić.
Duże, artystyczne przedsięwzięcie, które wraz ze społecznymi partnerami realizował Powiat Wołomiński oraz załoga Pałacu w Chrzęsnem pokazuje jak bardzo potrzebujemy odskoczni od codziennej gonitwy i rywalizacji w różnych przestrzeniach.
Część uczestników lubi do nas wracać każdego roku a odjeżdżając upewnia się czy będziemy o nich pamiętali następnym razem. Podczas tych spotkań z artystami nie brakło również rozmów podczas których wielokrotnie padło wiele ciepłych słów pod adresem naszej wołomińskiej ziemi. Nasi stali bywalcy zauważają zmiany jakie u nas zachodzą choć dla nas – są one może mniej wyraziste. Muszę przyznać, że ich spostrzeżenia są budujące. Może więc i my – ludzie tej ziemi, zaczniemy wkrótce dostrzegać dobre zmiany wokół siebie?
Choć nasi goście – Artyści, rozjechali się kilkanaście dni temu do swoich miast i miasteczek, to dla mnie i osób skupionych wokół tej inicjatywy nie oznacza to końca wakacji pełnych pasji.
Za kilka dni – a dokładnie 15 sierpnia, do Wołomina przyjedzie kolejna grupa pasjonatów. Tym razem będą to przedstawiciele Rad Seniorów z całego Mazowsza w tym również z Warszawy.
Wspólnie będziemy doskonalili swoje pasje – tym razem nie tylko artystyczne.
Czy dzięki projektowi realizowanemu w ramach współpracy z MCPS Wołomin zyska miano Gminy Przyjaznej Seniorom, przekonamy się niebawem?

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Teresa Urbanowska: Wakacje pełne pasji

  1. Witam i serdecznie pozdrawiam ….Powiem krótko ..piękna i bardzo potrzebna inicjatywa ….bardzo dziękuję ze moglam uczestniczyc na Plenerze w WOŁOMINIE poznać miasto i historię tego miejsca i okolic a co najważniejsze ludzi pełnych zaangażowania ….DZIĘKUJĘ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.