Tłuszcz – wiadukt nad torami oficjalnie otwarty!

Tłuszcz - wiadukt nad torami oficjalnie otwarty!

Dziś rano, o godzinie 9 miało miejsce oficjalne otwarcie wiaduktu nad torami kolejowymi w Tłuszczu.

Po latach czekania w Tłuszczu nareszcie oddano do użytku bezkolizyjny przejazdu nad torami kolejowymi. Nowy wiadukt znajduje się w centrum miasta, obok dotychczasowego przejazdu, który łączył ulice Warszawską i Radzymińską. Obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 634.

– Nasi mieszkańcy nie będą tracili czasu stojąc przed przejazdem. Często bywało tak, że  w trakcie jednego przejazdu trzeba było stać nawet pół godziny. Teraz dostanie się samochodem z jednej części Tłuszcza do drugiej będzie znacznie ułatwione. Ruch pieszy odrobinę się wydłuży, ale posiadamy teraz windę dla osób niepełnosprawnych i bezpieczne przejścia, więc pozostaje jedynie kwestia przyzwyczajenia się mieszkańców.- powiedział nam Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Całość inwestycji kosztowała około 40 milionów złotych. Długość wiaduktu, wraz z drogami dojazdowymi wynosi ponad 1 kilometr, z czego prawie 200 metrów to przeprawa nad samą linią kolejową.

Wiadukt w Tłuszczu jest jedną z 12 inwestycji realizowanych na terenie Mazowsza, które mają upłynnić ruch na styku dróg samochodowych i torów na trasie Rail Baltica. Spośród tych inwestycji do zrealizowania pozostały jeszcze tylko 3 obiekty: tunel i wiadukt w Kobyłce, oraz tunel w Zielonce. W planach są dalsze inwestycje na najważniejszej trasie kolejowej w naszym powiecie.

– Planujemy, żeby cała linia Rail Baltica, już od Zielonki, została przygotowana do prędkości 200 kilometrów na godzinę. W związku z tym wszystkie przejazdy w poziomie szyn będą zlikwidowane. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowania studium wykonalności.- poinformował nas Krzysztof Pietras, Dyrektor Regionu Centralnego w Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

Otwarcie wiaduktu w Tłuszczu

Już niedługo takie obrazki odejdą w Tłuszczu w niepamięć.

Jedno przemyślenie nt. „Tłuszcz – wiadukt nad torami oficjalnie otwarty!

  1. Jaką Warszawską i Wiejską ?😳 Te dwie ulice są po jednej i tej samej stronie torów i zbiegają się przy przejeździe kolejowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.