Kierujący audi został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów po tym, jak w Chruszczewie na ul. Mławskiej przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Gdy wjechał w „ślepą” ulicę, porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Powód? Decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. 27-latek usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
W miniony wtorek (11.02) w Chruszczewie na ul. Mławskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Około godz. 17.45 na celowniku urządzenia pomiarowego znalazł się kierujący audi, który jechał o 24 km/h za szybko. Policjanci wydali mu sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował jednak wydane polecenie i kontynuował jazdę z dużą prędkością. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Po kilku minutach mężczyzna wjechał w „ślepą” ulicę. To jednak go nie zatrzymało, ponieważ wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Następnie próbował ukryć się za budynkiem. Dzięki skoordynowanym działaniom policjanci już po chwili zatrzymali i obezwładnili mężczyznę.
27-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Posiadał jednak decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Następnego dnia (13.02) usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do policyjnej kontroli i kierowania pojazdem pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie prędkości.
asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Kupowali przez internet, stracili pieniądze. Uwaga na oszustwa zakupowe
Pięć wypadków i siedem osób rannych
29- latek zatrzymany po kradzieży roweru elektrycznego. Na posesji ukrywał kolejne skradzione jednoślady
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu
Uwierzyła w wysokie zyski z inwestycji. Straciła blisko 84 tysięcy złotych
Dramat na rozlewiskach Bugu w Kuligowie. Poszkodowany wydobyty z wody, ratownicy podjęli reanimację
1000 złotych mandatu dla ojca za jazdę 12-latka bez uprawnień
Przełom w sprawie rozboju i włamania. Karczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli znaczne ilości narkotyków.
Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadał sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. 45-latek z zarzutami i dozorem policji
Młodzi policjanci nie zawahali się ani chwili
Nietrzeźwy kierowca próbował uciec po kolizji. Odnalazł go pies służbowy
Pięciu obywateli Gruzji trafiło do aresztu za rozbój
Finał niebezpiecznych rajdów w Internecie. Policjanci przerwali „live’a” nastolatka
Bestialstwo wobec bezbronnych szczeniąt. Ktoś obciął im uszy „na żywca”

