Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega, że z 80-procentowym prawdopodobieństwem dojdzie dziś do burz, którymi miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od
[...]
Spotkanie konsultacyjne Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Ząbki odbędzie się w Urzędzie Miasta Ząbki (sala ślubów) w dniu 23 czerwca 2022 r.
[...]
30 maja burmistrz Miasta Marki podpisał umowę z Województwem Mazowieckim na dofinansowanie zadania. W dniu 10 lutego 2022 roku został złożony wniosek do
[...]
OFF ROAD Dąbrówka, Koło Łowieckie „Uroczysko” serdecznie zapraszają do wspólnego sprzątania lasów w Gminie Dąbrówka. Akcję wspiera wójt Radosław Korzeniewski zapewniając uczestnikom rękawiczki,
[...]
11. czerwca od godz. 14.00 pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM Tłuszcz będą czekać na mieszkańców w namiocie, gdzie przygotowali ekoatrakcje – testy i
[...]
Podczas mini pikniku ekologicznego na PSZOK ogłoszono start konkursu plastycznego o tematyce segregacji śmieci. Już nawet najmłodsi mieszkańcy Zielonki wiedzą, jak ważna jest
[...]
1 czerwca, w Dzień Dziecka, miało miejsce otwarcie Eko-Skweru przy ul. Zycha w Ząbkach. Eko-skwer to miejsce z przeznaczeniem dla dzieci i dorosłych,
[...]
Nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna informuje, że jest zainteresowany zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia położonych w gminie Radzymin w obrębach Arciechów, Borki, Łąki,
[...]
W ramach Dni Kobyłki odbędzie się również na czipowanie psów i kotów, a także akcja informacyjna z zakresu Czyste Powietrze – edukacja ekologiczna.
[...]
MZO Wołomin zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do wspólnej zabawy i wymyślenia nazwy dla nowoczesnej altany śmietnikowej, z której od kilku tygodni korzystają mieszkańcy
[...]
Ruszył program bezpłatnej sterylizacji, kastracji i znakowania psów i kotów domowych. Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu sterylizacji, kastracji, znakowania psów i
[...]
1 lipca ubiegłego roku ruszyła uruchomiona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ewidencja kotłów w budynkach. Od tej daty wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek
[...]
W poniedziałek urzędnicy z Kobyłki, z Burmistrz Edytą Zbieć i Wiceburmistrz Katarzyną Rostek oraz Mieszkańcami stworzyli sferyczny ogród, obsadzając roślinami jadalnymi specjalnie do
[...]
Każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest w terminie do 30 czerwca 2022 r. do oświadczenia o posiadanych źródłach ciepła i spalania paliw
[...]