Wołomin – Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień włącza się przeciwdziałanie przemocy

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Wołominie, w ramach kampanii, prowadzi szereg działań, które wspierają dzieci i dorosłych w przezwyciężaniu trudności.

Inicjatywy realizowane przez OPTU:
  1. Dzięki projektowi „W Rodzinie Siła” dzieci i ich rodzice wzięli udział w konsultacjach indywidualnych z kadrą terapeutyczną.
  2. Warsztaty zwiększania umiejętności wychowawczych poruszające tematy z zakresu systemu rodzinnego, postaw rodzicielskich, rozpoznawania i ustalania granic oraz uczuć w rodzinie, wzmacniania samodzielności i poczucia własnej wartości, rozmów z dziećmi na trudne tematy, obecności dzieci w sieci, a także przeciwdziałania uzależnieniom od internetu i urządzeń.
  3. Treningi Umiejętności Społecznych – zajęcia mają na celu między innymi wesprzeć dzieci w rozwinięciu umiejętności komunikacyjnych oraz interpersonalnych. Tematem przewodnim była „Asertywność – moja moc – znam swoje granice, nie krzywdzę innych. Szanuje siebie i innych”.
  4. Terapia Pedagogiczna wspierająca dzieci lękowe, przeżywające niepokój w związku z nowymi sytuacjami społecznymi.
  5. Terapia Logopedyczna, której celem są ćwiczenia korekcyjne.
  6. Trening Kontroli Złości – dzieci uzyskują narzędzia potrzebne do zrozumienia własnych reakcji emocjonalnych podczas konfliktów.
    Warsztat Przeciwdziałania Przemocy w Sieci – odbywa się w ramach każdej z powyższych form, ucząc dzieci, jak bezpiecznie poruszać się w przestrzeni online.
Zaangażowanie i aktywność uczestników to kolejny krok we wspólnej pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy. To nie tylko krok w kierunku jej rozpoznawania, ale również zdobywania narzędzi, które pozwalają odpowiednio reagować.
Kampania „Twoja Moc to Nie Przemoc” jest realizowana w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2024.
Jesteś ofiarą przemocy lub znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy? Sprawdź, gdzie uzyskasz wsparcie

Więcej informacji z Wołomina

Wołomin - Wykaz nieruchomości gminy Wołomin przeznaczonych do oddania w użyczenie

Wykaz nieruchomości gminy Wołomin przeznaczonych do oddania w użyczenie

Na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Wołominie został zamieszczony, na okres 21 dni wykaz nieruchomości Gminy Wołomin przeznaczonych do [...]
0 komentarzy
Niejasności w sprawie wołomińskiej kompostowni

Niejasności w sprawie wołomińskiej kompostowni

O plusach i minusach hermetyzacji wołomińskiej kompostowni, kosztach przedsięwzięcia i terminach realizacji, a także o niejasnościach – z radnym Wołomina, Jerzym Mikulskim, rozmawia [...]
0 komentarzy

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Anną Wojtkowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką wołomińską Anną Wojtkowską, w dniu 18 czerwca 2024 r. (wtorek), o godz. 17.00, do Powiatowej Biblioteki Publicznej [...]
0 komentarzy
Obydwaj noc spędzili w policyjnych celach

Prowadziła auto z dzieckiem i blisko trzema promilami

3 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na DK 2 jedzie wężykiem volkswagen. Do działań natychmiast zostali skierowani [...]
0 komentarzy
Wołomin - nabór na wolne stanowisko wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego

Wołomin – nabór na wolne stanowisko wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień SPZOZ w Wołominie serdecznie zaprasza do aplikowania na stanowisko wychowawcy w placówce wsparcia dziennego. Dołącz do zespołu i [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.