Wołomińska Rada Seniorów w Pruszkowie

DSC_0632_sss

Dobre praktyki Rad Seniorów, czyli jak współpracować w zespole, aby wydobyć jego moc – pod takim hasłem odbyło się 10 maja br. spotkanie Rad Senioralnych województwa mazowieckiego zorganizowane przez Fundację Zaczyn. Przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów mieli okazję wymienić swoje doświadczenia oraz dobre praktyki,a także wziąć udział w szkoleniu o efektywnym budowaniu zespołu.

Pani Teresa Wosińska, przewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów w swoim wystąpieniu skupiła się na praktycznych osiągnięciach Wołomina oraz planach na przyszłość. Zebrani byli pod wrażeniem statystyk: ponad 3000 kopert życia oraz blisko 4500 kart seniora to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę liczbę mieszkaniowców Gminy oraz osiągnięcia innych miast. Razem z panem Łukaszem Markiem, naczelnikiem Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji odpowiadała na pytania zebranych, szczególnie zainteresowanych planowanym projektem „Remont dla seniora”, nową identyfikacją wizualną, a także modelową współpracą na linii seniorzy – urząd miejski. Miłym akcentem było wręczenie koszulek „Mam przyjaciół w Wołominie” przedstawicielom władz miejskich Pruszkowa oraz przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów w Pruszkowie. Symbolika tego gestu wzbudziła gorący aplauz i szczerą radość zebranych.
W związku z dużą liczbą pytań przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów:Teresa Wosińska, Gabriela Czarnecka i Czesław Borkowski zaprosili zebranych do udziału w warsztatach senioralnych, które odbędą się w Wołominie. „W naszej pracy za mało jest miejsca na praktyczną wymianę doświadczeń i promocję dobrych rozwiązań – mówiła Teresa Wosińska – dlatego cieszymy się z tego spotkania i gorąco zapraszamy do Wołomina, miasta gdzie funkcjonuje jedna z najstarszych Rad Seniorów w Polsce – dodała.
Bardzo się wszystkim podobał pomysł wołomińskich seniorów dotyczący drobnych remontów dla seniorów w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej przeprowadzany w większości na zasadzie wolontariatu: „silniejsi słabszym”.
– Dawał się zauważyć duży zapał do pracy  przez wszystkie Rady Seniorów, którym leży na sercu poprawa jakości życia seniorów, pobudzania ich aktywności, edukacji w różnych dziedzinach itp. Ta wzajemna wymiana informacji na pewno zaowocuje na przyszłość, bo każdy czegoś się tu od siebie nauczył, a zdobytą wiedzę będzie mógł wykorzystać  na przysłowiowym własnym podwórku – podkreśla Gabriela Czarnecka.
Drugą część spotkania  prowadzoną przez doradcę biznesowego Artura Krysika były warsztaty. – Tu  mieliśmy okazję poćwiczyć  kwestię  odmiennego postrzegania tej samej rzeczywistości oraz sposobu wykorzystania  zespołu do wypracowania  rozwiązania określonej sytuacji oraz jak pracować w zespole – dodaje pani Gabriela.
Spotkanie pozwoliło na omówienie wspólnych projektów oraz zawiązanie nowych znajomości. Wołomińscy seniorzy mogli skorzystać z doświadczeń swych kolegów i koleżanek, a także podzielić się własnymi przemyśleniami.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.