Zadbaj o swoje zdrowie: Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Mammografię w mammobusie można będzie wykonać w Wołominie 28 lutego (w godz. 9:00 ? 17:00) przy Urzędzie Miasta, Ogrodowa 4. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę
internetową. Call Center czynne jest siedem dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl. 

– Czy urodziła się Pani w 1964 roku? Jeśli tak to proszę przeczytać! Rok urodzenia uprawnia Panią do skorzystania z przywileju badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi! ? informują organizatorzy akcji.

Program wiąże się z możliwością wykonania badania bezpłatnego, na które nie jest wymagane skierowanie lekarskie, a każde zdjęcie analizowane jest przez dwóch lekarzy (tzw. podwójny odczyt).

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50. roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100 procentowe wyleczenie. W ramach Programu można się przebadać co dwa lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, każdej kobiecie przysługuje 10 badań.

Mammografię w mammobusie można będzie wykonać w Wołominie 28 lutego (w godz. 9:00 ? 17:00) przy Urzędzie Miasta, Ogrodowa 4. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich ? dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać.