Zakończenie letnich koncertów w Urlach

Wiktoria Szubelak jedna z najbardziej utalentowanych polskich gitarzystek klasycznych i Marcin Król, skrzypek, wystąpili  na koncercie muzyki  kameralnej w Urlach

W sobotę, 12 sierpnia br. odbył się ostatni z koncertów VIII Festiwalu Muzyki Kameralnej w Urlach. Tym razem w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej można było posłuchać utworów na gitarę klasyczną i skrzypce, a przed publicznością wystąpili Wiktoria Szubelak i Marcin Król.
Wiktoria Szubelak jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych.

2017-08-24_163416

Koncertowała w Europie i w Ameryce Południowej. W 2015r została zaproszona m.in. do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji oraz Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w City of Derry.
Marcin Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat pod opieką prof. MaciejaChowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny. Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii i USA. Zafascynowany judaizmem oraz różnorodnością kultur i tradycji tworzy projekty muzyczne, do których włącza utwory kompozytorów z różnych krajów i różnych kręgów kulturowych.
W programie ostatniego w tym roku koncertu znalazły się m.in. kompozycje m.in. takich twórców jak  M.D. Pujol, I. Albéniz, C. Debussy, F. Tárrega, C. Machado, J. Cardoso i A. Piazzolla.

Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.