Zanim wbijemy pierwszy szpadel

orych_620x800px_ok kopia

Marki rozpoczęły spotkania z mieszkańcami na temat projektów przebudowy ulic. Marki – Włącz się! Tak brzmi hasło z mareckiego logotypu. Burmistrz Jacek Orych podkreśla, że nie jest to puste zawołanie.

– Marki – Włącz się! to nie jest puste zawołanie, dlatego rozpoczęliśmy spotkania z mieszkańcami na temat projektów przebudowy ulic – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.
W marcu i kwietniu na prezentację i dyskusje zostały zaproszone osoby, które są właścicielami nieruchomości przy ul. Głównej i przyległych (tamtędy będzie można dojechać m.in. do węzła obwodnicy Marek) oraz ul. Lisa Kuli, która łączy miasto z Zielonką. W spotkaniach – oprócz burmistrza – uczestniczyli przedstawiciele wydziału inwestycji ratusza, projektanci z Mareckich Inwestycji Miejskich (MIM) i oczywiście mieszkańcy. Na każdym z nich pojawiało się po 30-40 przedstawicieli lokalnej społeczności.
– To znakomita okazja, by wysłuchać ich uwag i spostrzeżeń. Gdy jesteśmy na etapie projektowania, łatwiej je uwzględnić niż już po załatwieniu formalności i rozpoczęciu inwestycji – podkreśla Jacek Orych.  Mieszkańcy najczęściej pytają o kwestie związane z odwodnieniem ulic i modernizacją ich nawierzchni, przebiegiem chodników i ścieżek rowerowych, remontem infrastruktury energetycznej i oświetleniowej oraz montażem elementów spowalniających ruch. Po spotkaniu z inżynierami MIM mogą ustalić m.in. miejsce i szerokość wjazdów na ich posesję.
– Będziemy kontynuować takie spotkania w przyszłości. Chcemy informować i uwzględniać uwagi mieszkańców w takim zakresie, jaki pozwalają nam prawo i lokalne uwarunkowania – mówi Jacek Orych. Przebudowa ul. Głównej i przyległych przewidziana jest w tym roku (ogłoszenie przetargu w II kw.), natomiast modernizacja ulicy Lisa Kuli w 2018-2019 r.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.