ZOL w Kobyłce już otwarty

W tym tygodniu w Kobyłce (Ul. Nadmeńska 8 H) rozpoczął działalność ZOL czyli Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacyjny. To pierwszy tak profesjonalnie wyposażony zakład w naszej okolicy. Oprócz ZOL właściciele uruchomili Przychodnię Lekarską.

Nowo otwarta instytucja medyczna działa na razie wyłącznie na zasadach komercyjnych. Właściciele, Kazimierz Łętka i Grzegorz Łętka, czynią jednak starania aby w przyszłości była to placówka świadcząca usługi zakontraktowane w NFZ. Na to potrzeba jednak zarówno czasu jak i spełnienia wszelkich nałożonych norm. ? Staramy się te nałożone przez system wymogi wypełniać ? mówi Kazimierz Łętka. ? Nasza oferta medyczna skierowana jest do pacjentów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej, wymagają specjalistycznej opieki medycznej i pielęgnacyjnej, ale z różnych powodów nie mogą być dłużej hospitalizowani w szpitalach ? opowiada nasz rozmówca.

lekarz

? Lekarze tu pracujący to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w ośrodkach najwyższej referencyjności szpitali w Warszawie, tworzący młodą i ambitną kadrę. Specjalizują się w wielu kierunkach jak np. neurochirurgia, onkologia, ortopedia z traumatologią, choroby wewnętrzne i inne. Placówka wyposażona jest w nowoczesne gabinety lekarskie i sale rehabilitacyjne spełniające standardy europejskie ? mówi dr Tomasz Waliński chirurg ortopeda, który będzie przyjmował w kobyłkowskim ZOL–u

Zarówno przychodnia specjalistyczna jak i ZOL przeszły już niezbędne odbiory obiektu i samych urządzeń i, jak zapewnia właściciel, SANEPID uznał, że lokal wraz z wyposażeniem spełnia wymogi do prowadzenia ZOL-u i Przychodni Lekarskiej. Placówka została zarejestrowana jako podmiot leczniczy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. ? Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) w Kobyłce to nowopowstała, przyjazna placówka, która zapewnia pacjentom dostęp do wysokiej jakości usług medycznych i fizjoterapeutycznych, świadczy także usługi o charakterze Poradni. Lekarze tu pracujący to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, pracujący w ośrodkach najwyższej referencyjności szpitali w Warszawie, tworzący młodą i ambitną kadrę. Lekarze specjalizują się w wielu kierunkach jak np. neurochirurgia, onkologia, ortopedia z traumatologią, choroby wewnętrzne i inne. Placówka wyposażona jest w nowoczesne gabinety lekarskie i sale rehabilitacyjne spełniające standardy europejskie ? podkreśla dr. Tomasz Waliński, chirurg ortopeda, który również będzie przyjmował pacjentów w tym ZOL-u i Przychodni.
W ramach nowo otwartego ZOL-u do dyspozycji pacjentów i ich rodzin oddano szereg specjalistycznych gabinetów wyposażonych w wysokiej generacji urządzenia takie jak:
CARBObed ? urządzenie niezwykle przydatne dla chorych z odleżynami, krążeniem krwi i innymi schorzeniami związanymi z długotrwałym procesem leczenia bądź hospitalizacji.
Koncentrator Tlenu to sprzęt używany doraźnie w trudnych stanach zapaści układu oddechowego. Ale również wpływa korzystne przy trudnościach z oddychaniem, silnych bólach głowy, senności czy zmęczeniu, które po skorzystaniu z koncentratora tlenu często ustępują.
Do dyspozycji lekarzy, fizjoterapeutów i pacjentów jest dobrze wyposażona sala do ćwiczeń i zabiegów pomagających w usprawnieniu kończyn, likwidacji różnego rodzaju bólu i napięć mięśniowych, niewydolności żylnej  i.t.p. Placówka została wyposażona również w wiele urządzeń wspomagających diagnostykę medyczną.
Można tu będzie skorzystać między innymi z ultrasonografu do badań kardiologicznych, naczyniowych i położniczych. Poddać się elektroterapii za pomocą dwukanałowego aparatu ? MULTITRONIC MT-3, terapii ultradźwiękami stosowanej w stanach zapalnych, leczeniu zespołów bólu, obrzęku i innych dolegliwości w celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich ale i układu kostnego. Zabieg zmniejsza napięcie mięśni, ścięgien i wiązadeł.
Równie ważnym, z punktu widzenia zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych, wykorzystywanym w medycynie sportowej, dermatologii, medycynie estetycznej, kosmetyce i laryngologii jest urządzenie o nazwie TERAPUS 2 ? biostymulacyjny aparat z rodziny laserów.
Czytając opis niektórych urządzeń i aparatury będącej na stanie wyposażenie poszczególnych gabinetów nietrudno zauważyć, że właściciele pomyśleli również o osobach chcących nie tylko niwelować skutki poważnych chorób ale również o tych, którzy myślą prewencyjnie o swoim zdrowiu. Ciekawym z uwagi na działanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej każdego z nas, wynikającej z konieczności zmniejszania skutków skażenia środowiska naturalnego, niezdrowego stylu życia i modelu odżywiania, które są dziś główną przyczyną chorób cywilizacyjnych jest Vifor JSP-MRS 2000 stosowany przy dolegliwościach kręgosłupa czy stawów. W tej grupie wymienić warto również ?Fale uderzeniową? ? aparat stosowany podczas leczenia pourazowego, bólów mięśni czy na ostrogi.
Oprócz kadry specjalistów i dobrze wyposażonych gabinetów, ZOL w Kobyłce oferuje usługi stacjonarne. To 10 pokoi dwu i trzy-osobowych (łącznie dla 27 osób) wyposażonych w profesjonalne, specjalistyczne i nowoczesne drewniane łóżka rehabilitacyjne B-1/3s sterowane pilotem w celu ustawienia odpowiedniej dla danego pacjenta pozycji z materacami przeciwodleżynowymi.
Oprócz standardowego wyposażenia do dyspozycji tej części placówki są sprzęty i urządzenia podnoszące komfort opieki nad pacjentem dla chorego ale i dla pracującego tu personelu takie jak: ruchomy podnośnik hydrauliczny Nova 300 przenoszący pacjenta bezpośrednio z łóżka do specjalnej wanny lub pod prysznic. Jest pomocny przy podnoszeniu z i układaniu/sadzaniu chorego na łóżkach, fotelach, wózkach inwalidzkich, fotelach, krzesłach kąpielowych oraz przenośnych krzesłach prysznicowych/toaletowych lub w odniesieniu do podobnych przedmiotów. ZOL posiada również specjalny wózek do mycia chorych LS 2100 przeznaczony do opieki hospicyjnej i szpitalnej przeznaczony do manipulowania osobą leżącą, specjalistyczne wózki inwalidzkie stabilizujące plecy i głowę i wiele, wiele innych.
ZOL posiada również własny, nowy samochód specjalistyczny Opel Vivaro (rok produkcji 2015), dostosowany do przewozu ośmiu osób niepełnosprawnych, na który zostało już wydane pozwolenie użytkowania i przewozu osób chorych.
Placówka świadczyć będzie również usługi transportowe dla osób wymagających specjalistycznego sprzętu do przewozu.

Opracowała Teresa Urbanowska

2 przemyślenia nt. „ZOL w Kobyłce już otwarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.