Życie kobiety było zagrożone – pomogli policjanci

Śmiertelne potrącenie

Dzielnicowi z Legionowa dosłownie w ostatniej chwili pomogli kobiecie, której życie było zagrożone. Zgłoszenie dotyczyło kobiety, która chodzi po torowisku w Legionowie. Funkcjonariusze podbiegli do 30-latki , zatrzymali ją i wraz kobietą odeszli w bezpieczne miejsce. Chwile potem po jedynym z torów przejechał pociąg.

Kilka dni temu po godz. 14:00 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dyżurnego ruchu kolei o kobiecie, która chodzi po torowisku, stwarzając zagrożenie dla własnego życia.
Dwaj dzielnicowi z Legionowa pilnie udali się we wskazane miejsce i rozpoczęli poszukiwania kobiety. Po kilku minutach zauważyli osobę chodzącą po torowisku, a na jedynym z torów zbliżający się pociąg towarowy. Reakcja był natychmiastowa, mundurowi podbiegli w jej kierunku i odciągnęli na bezpieczną odległość od torowiska.
Kiedy sytuacja została opanowana i kobieta była już bezpieczna, funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które po przybyciu na miejsce zabrało kobietę do szpitala.
Szybkie działanie i zaangażowanie dyżurnego kolei i legionowskiej komendy oraz sprawność patrolu interweniującego pozwoliły uniknąć tragedii i uratować kolejne ludzkie życie.

KPP w Legionowie / kom. Justyna Stopińska/e.b.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.