26 września 2024 roku, około godziny 20:00, mieszkańcy Karolewa byli świadkami dramatycznych scen, gdy dwa pojazdy zderzyły się na jednej z lokalnych dróg. W wyniku zderzenia jeden z samochodów stanął w płomieniach. Na miejsce szybko zostały zadysponowane siły straży pożarnej z JRG Wołomin oraz OSP Klembów, które skutecznie przystąpiły do akcji gaśniczej.
Szybka reakcja ratowników
Strażacy z JRG Wołomin oraz OSP Klembów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali dwa pojazdy blokujące drogę, w tym jeden objęty pożarem. Działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast, co zapobiegło rozprzestrzenianiu się ognia i potencjalnie większej tragedii.
– Podróżujący samochodem, który się palił, oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem strażaków. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Akcja trwała ponad dwie godziny i zakończyła się o godzinie 22:24. – mówi rzecznik PSP Wołomin
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Dzięki szybkiej i zorganizowanej odpowiedzi służb, zdarzenie to, mimo swojej dramaturgii, zakończyło się bez ofiar. Straż pożarna zadbała o to, aby droga została szybko odblokowana i zabezpieczona, minimalizując zakłócenia w ruchu drogowym. Zarówno jednostki z Wołomina, jak i z OSP Klembów, wykazały się wzorową koordynacją, co umożliwiło sprawną i skuteczną akcję ratunkową.
Apel o ostrożność na drogach
To zdarzenie stanowi także przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności za kierownicą. Służby apelują do kierowców o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy to warunki na drogach mogą być bardziej zdradliwe.

fot: mł. asp. Marek Jeziórski / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Groźny wypadek w Nowinkach. Auto wypadło z drogi i rozbiło się w przydrożnym rowie
Był pewny ze wygrał BMW – mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił ponad 18 tysięcy złotych
Płomienie sięgały wysoko! Dramatyczny pożar auta po zmroku.
Tragedia na Ursynowie. Pożar przy Migdałowej pochłonął cztery życia
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Policjanci zlikwidowali laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono 90kg środków psychoaktywnych. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Wieczorna akcja strażaków w Marianowie. Ogień strawił samochód osobowy, a sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.
Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Tir w rowie. Kierowca i pasażer wypadli przez szybę.
Nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklistka trafiła do szpitala.
Areszt dla sprawcy awantury domowej. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Pijany kierowca z dzieckiem w aucie. Odpowie za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo
Zderzenie dwóch aut na DK50 – wyglądało poważnie, finał zaskakuje
Ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w Nieporęcie. 22-latek stracił prawo jazdy i zapłaci 5000 zł.

