Kryminalni z Ochoty zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji. W grudniu ubiegłego roku dokonał serii kradzieży katalizatorów z samochodów osobowych. W aucie, którym poruszał się podejrzany policjanci znaleźli dziesięć katalizatorów ze śladami wcześniejszego wycięcia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty związane z kradzieżami. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
W grudniu ubiegłego roku na terenie Ochoty doszło do serii kradzieży katalizatorów z samochodów osobowych. Schemat działania sprawcy polegał na wycinaniu pożądanej części z zaparkowanych na ochockich ulicach aut. Kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przystąpili do czynności operacyjnych, które w rezultacie doprowadziły ich do podejrzanego. Został on zatrzymany na terenie warszawskiego Ursynowa. W pojeździe, którym poruszał się 31-latek funkcjonariusze znaleźli 10 katalizatorów noszących ślady wycięcia oraz specjalistyczne narzędzia, które mogły służyć do dokonywania kradzieży.
Zatrzymany usłyszał łącznie dziesięć zarzutów, a samochód w którym przechowywał skradzione części został odholowany na policyjny parking. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności
Pamiętajmy, aby przy wyborze miejsca parkingowego kierować się względami bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę czy miejsce pozostawienia naszego auta jest dobrze oświetlone i objęte monitoringiem. Ważne jest, żeby parking wyposażony był w dodatkowe zabezpieczenia techniczne. Zwracajmy uwagę na osoby będące w pobliżu pojazdów zachowujące się podejrzanie, w szczególności w porze nocnej.

Źródło: KRP III – Ochota, Ursus, Włochy
Więcej wiadomości z Mazowsza
Makabryczne odkrycie na warszawskiej Ochocie. W mieszkaniu znaleziono ciało 53-latki, 32-letni mężczyzna zatrzymany
Unikał więzienia, ale zdradził go nerwowy manewr partnerki. 35-latek trafił za kratki
Samochód stanął w ogniu na trasie S7. Z pojazdu została wypalona konstrukcja
Groźne zderzenie na DK85 w Nowym Dworze Mazowieckim. Jedna osoba trafiła do szpitala
Wypadek z udziałem 11-latka kierującego quadem
Akt oskarżenia wobec 5 osób do sprawy narkotykowej
Zatrzymany na gorącym uczynku. Nietrzeźwy rowerzysta ukradł jednoślad
Łańcuszek odzyskany, 25-latek odpowie za kradzież zuchwałą
Nocny patrol i trafny nos policjantów. Blisko 200 tabletek „ecstazy” oraz amfetamina nie trafią na rynek
Zastosowano środki zapobiegawcze wobec podejrzanych w sprawie zdarzenia w pociągu relacji Warszawa – Tłuszcz
Śmiertelne potrącenie na stacji w Tłuszczu.
Pijany recydywista z czterema dożywotnimi zakazami wjechał na przejazd. Pociąg musiał awaryjnie hamować
Groźne zderzenie na DW 579 w Aleksandrowie. Rozbite samochody zatrzymały się po przeciwnych stronach drogi
O mały włos od tragedii. Chwila nieuwagi mogła zakończyć się dramatem
