W ubiegłym roku doszło do tragicznego pożaru w Kątach Czernickich, wtedy w płomieniach zginęła starsza kobieta. 8 stycznia znowu na terenie gminy Strachówka żywioł dał o sobie znać. Ogień ponownie pojawił się na poddaszu jednego z domów mieszkalnych w tej samej miejscowości. Drewniana konstrukcja natychmiast stanęła w płomieniach.

Na pomoc ruszyły straże pożarne z PSP Wołomin, OSP Równe, OSP Borucza i zespół operacyjny z JRG. Bardzo rozwinięty pożar nie pozwał od razu wejść do środka budynku. Oprócz ognia i dymu groziło nagłe zawalenie się dachu, co groziło bezpośrednio bezpieczeństwu ratowników. Po wstępnym opanowaniu pożaru, pierwszej rocie wyposażonej w aparaty oddechowe udało się wejść do środka i przeszukać pomieszczenia. Na szczęście po sprawdzeniu okazało się, że w domu nie było nikogo. Oprócz….psów, którym strażacy uratowali życie. Niestety straty materialne były już poważne. Spaliła się cała, góra, ściany oraz drewniana konstrukcja. Mieszkająca tam rodzina straciła swoje rzeczy osobiste i przede wszystkim dach nad głową. Nie wiadomo póki co jaka była przyczyna pożaru, w domu jednak od dłuższego czasu trwały prace modernizacyjne.
Autor: JP, WWL112.PL
Foto: [Reporter012] & [Reporter050]
Źródło: portal informacyjny WWL112.PL
Więcej wiadomości z Mazowsza
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
