Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Po uzupełnieniu dokumentacji przez inwestora i przeprowadzeniu kontroli, 27 września br. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (MWINB), udzielił kolejne pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka II linii metra – dla stacji Zacisze i Bródno.

Stacja C19 Zacisze

Po uzupełnieniu przez Inwestora dokumentacji odbiorowej stacji C19, MWINB 22-23 września br. przeprowadził kontrolę, która zakończyła się pozytywnie. W związku z powyższym Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, 27 września br. wydał pozwolenie na użytkowanie Stacji.

Stacja C21 Bródno

Po uzupełnieniu wymaganej dokumentacji przez Inwestora, dot. stacji C21, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego 22-23 września br. przeprowadził kontrolę, która zakończyła się pozytywnie, w związku z czym 27 września br. zostało wydane pozwolenie na użytkowanie Stacji.

Należy podkreślić, że stacja C21 Bródno jest stacją o bardzo dużej powierzchni o skomplikowanym charakterze technicznym z mnóstwem specjalistycznych instalacji, zajmującą powierzchnie ok. 3 ha. Inspektorzy nadzoru budowalnego w trakcie obowiązkowej kontroli mieli do skontrolowania 250 pomieszczeń, wejścia, windy, klatki schodowe, obiekty i urządzenia towarzyszące stacji metra na wielu poziomach,  by sprawdzić i potwierdzić zgodność stanu faktycznego z dokumentacją przedstawioną przez inwestora oraz projektem zatwierdzonym decyzją pozwolenia na budowę.

Stacja C20 Kondratowicza

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (MWINB) decyzją z 5 września br., udzielił inwestorowi pozwolenia na użytkowanie stacji C20.

Wentylatornia szlakowa V19 i V20

MWINB decyzjami z 21 września br., udzielił Inwestorowi pozwolenia na użytkowanie wentylatorni szlakowej V19 i odrębną dla wentylatorni szlakowej V20.

Wentylatornia szlakowa V21 i komora demontażowa przy stacji C18

21 września br. zostały przeprowadzone odrębne, obowiązkowe kontrole wentylatorni szlakowej V21 i komory demontażowej przy stacji C18. Kontrole zakończyły się wynikiem pozytywnym, w związku z czym MWINB, 23 września br., wydał odrębne decyzje pozwolenia na użytkowanie.

Zadaniem wojewódzkiego nadzoru budowlanego jest sprawdzenie, czy stacje są wybudowane zgodnie z przepisami i projektem. Procedura obejmuje analizę dokumentacji oraz przeprowadzenie kontroli w terenie. Dokumentacja odbiorowa każdego z wniosków to kilkanaście tomów projektów, map, zaświadczeń, oświadczeń, protokołów badań i sprawdzeń i wielu innych dokumentów. Dokumenty te powinny być przygotowane i podpisane przez uczestników procesu inwestycyjnego, tj. projektantów, kierowników robót, kierowników budowy, inspektorów nadzoru inwestorskiego, którzy stwierdzają i potwierdzają wykonanie inwestycji zgodnie z warunkami udzielonego pozwolenia na budowę.

Podczas kontroli inspektorzy sprawdzają stacje, tunele, windy, klatki i inne obiekty towarzyszące aby potwierdzić zgodność stanu faktycznego z dokumentacją przedstawioną przez inwestora oraz projektem zatwierdzonym decyzją pozwolenia na budowę. Priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Bieda zaczyna się tam, gdzie… –  Szlachetna Paczka publikuje Raport o Biedzie 2022

Bieda zaczyna się tam, gdzie… –  Szlachetna Paczka publikuje Raport o Biedzie 2022

Gdzie zaczyna się bieda? Na to pytanie odpowiadają autorzy najnowszego Raportu o Biedzie, corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę. Raport zbiera najważniejsze dane [...]
0 komentarzy
Życie na sygnale – kronika zdarzeń, wypadków i pożarów

Życie na sygnale – kronika zdarzeń, wypadków i pożarów: 15 – 19 listopada

Za nami kolejny niespokojny tydzień na drogach powiatu. W Tłuszczu, podczas policyjnego pościgu kierujący Toyotą RAV4 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w [...]
0 komentarzy

420 inwestycji ze wsparciem sejmiku. I to tylko w tym roku!

Sejmik Mazowsza stawia na lokalne inwestycje. Tylko w tym roku w ramach m.in. 14 autorskich programów wsparcia władze województwa pomogły zrealizować aż 420 [...]
0 komentarzy

5 bezpłatnych powiatowych linii autobusowych

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Powiatu Wołomińskiego, wyraziła zgodę i zatwierdziła propozycję Zarządu Powiatu dotyczącą utworzenia z początkiem stycznia 2023 roku  5 bezpłatnych powiatowych [...]
0 komentarzy

Pożar na terenie szpitala w Wołominie

Dziś rano doszło do pożaru w piwnicy Szpitala Powiatowego w Wołominie. Poszkodowana została jedna osoba. Konieczne było tymczasowe przeniesienie pacjentów jednego z oddziałów. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.