GARMIN Iron Triathlon Nieporęt

GARMIN Iron Triathlon Nieporęt

„Garmin Iron Triathlon Nieporęt” po raz kolejny – już w najbliższą niedzielę 21 maja 2023 roku odbędzie się na terenie gminy Nieporęt i Radzymin. Jego organizacja wiąże się z utrudnieniami w miejscowościach Stare i Nowe Załubice, Ruda, a pośrednio także w Arciechowie, Borkach i części Radzymina.

Na terenie gminy Radzymin w dniu imprezy – 21.05.2023 (niedziela) w godzinach 7:00-12:00 przewidziana jest organizacja części zawodów triathlonowych – trasa kolarska, co wiązać się będzie z zamknięciem dla ruchu części dróg powiatowych w w/w miejscowościach – Wczasowej, Mazowieckiej, Głównej i Wróblewskiego – co dokładnie obrazuje poniższa mapa.

Organizatorem zawodów jest Gmina Nieporęt, a decyzję administracyjną pozwalającą na przeprowadzenie imprezy wydaje starosta. Gmina Radzymin nie ma wpływu na sposób wykorzystania dróg powiatowych i niezależnie od wydanej przez gminę opinii (pozytywnej lub negatywnej), starosta podejmuje decyzję w tym zakresie.

Ani burmistrz ani sołtysi gminy Radzymin nie zabiegają o przeprowadzenie tego wydarzenia ani nie prowadzą żadnych uzgodnień w tym zakresie.

Dążąc do minimalizacji utrudnień dla mieszkańców po ubiegłorocznym wydarzeniu burmistrz Radzymina przekazał staroście i organizatorowi uwagi w zakresie organizacji tego wydarzenia.

W związku z tym, że gminie Nieporęt zależy na organizacji GARMIN Iron Triathlon Nieporęt i upatruje w tym wydarzeniu szansy na promocję sportu i wizerunku gminy Nieporęt, gmina Radzymin dba o to, aby uciążliwości tego wydarzenia były w jakiś sposób rekompensowane mieszkańcom poprzez partycypację gminy Nieporęt w ważnych dla mieszkańców naszego regionu przedsięwzięciach. I tak gmina Nieporęt:

  • wyraziła zgodę na wydłużenie linii 705 do pętli Opolska w Nowych Załubicach
  • wybudowała oświetlenie przystanku Siwek w Borkach na trasie linii 705
  • pokrywa połowę kosztów przebudowy ulicy Poligonowej w Łąkach
  • finansuje kursowanie linii L31 na terenie gminy Radzymin
  • organizuje i pokrywa koszt dowozu dzieci z Łąk do szkoły w Białobrzegach
  • zaprojektowała i wkrótce przystąpi do budowy ścieżki rowerowej na odcinku od Ryni do mostu w Starych Załubicach

Chociaż trudno jest zmierzyć skalę niedogodności jakiej doświadczają mieszkańcy gminy, to przy odpowiedzialnym podejściu gminy Nieporęt chociaż częściowo są one zrekompensowane.

Jednocześnie w czwartek burmistrz wspólnie z sołtysami północnych sołectw spotka się z przedstawicielem organizatora aby zadbać o to, aby informacja o utrudnieniach i numer kontaktowy do służb porządkowych był szeroko rozpowszechniony i dotarł do jak najszerszego grona mieszkańców.

Poniżej mapka przedstawiająca dokładną trasę przejazdu sztafety kolarskiej:

Garmin trasa.png

Dokładna trasa wyścigu znajduje się w linku >>>

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Majówka na Mazowszu

Majówka na Mazowszu

Czas na majówkę! Przed nami długi weekend majowy. To idealny czas na odpoczynek i relaks na łonie natury. Warto również skorzystać z uroków [...]
0 komentarzy

Nie chcesz stracić prawka? Parkuj poprawnie!

Niektórym wydaje się, że cały świat do nich należy i mogą parkować swoje auta dosłownie wszędzie. Mandat i punkty karne szybko wyprowadzą ich [...]
0 komentarzy

Tragiczna śmierć podczas prac budowlanych. Mężczyznę zmiażdżyła koparka.

W czwartek 18 kwietnia zdarzyła się tragedia na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Czarna (gmina Wołomin). W godzinach porannych podczas prac budowlanych [...]
0 komentarzy
Policja poszukuje świadków wypadku drogowego

Policja poszukuje świadków wypadku drogowego

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 22 marca 2024 r. w [...]
0 komentarzy
Bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

Bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

Samorząd województwa mazowieckiego proponuje młodym Mazowszanom trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca br. Kandydaci mogą [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.