Głos niezależnego rozsądku

Tomasz Kowalczyk, mieszkaniec i sołtys wsi Mostówka, to jedyny radny w Radzie Miasta i Gminy Wołomin wywodzący się ze Wspólnoty Samorządowej.

W radzie gminy postanowił związać się z Klubem Radnych Porozumienia Samorządowego, którego przewodniczącym jest Andrzej Żelezik, najstarszy wiekiem i stażem radny wołomiński, który z woli mieszkańców sprawuje mandat radnego nieprzerwanie od 1990 roku. Podczas jednej z rozmów radny Kowalczyk stwierdził, że chciałby powołania grupy,, która pracowałaby w temacie sołectw. – Wiem, że sprawy naszych sołectw są nieuporządkowane, a wszelkie, prowadzone na ich terenie inwestycje nie są objęte żadnym jawnym i jasnym harmonogramem, o konsultacjach społecznych już nawet nie wspomnę. Chciałbym, aby ta sytuacja uległa zmianie ? mówił. Kowalczyk przekonuje, że fakt, iż w radzie jest jedynym reprezentantem środowisk Wspólnoty Samorządowej nie ma dla niego większego znaczenia. – Swoją rolę w radzie widzę jako głos niezależnego rozsądku z doświadczeniem menedżerskim i sołeckim ? przekonuje.

Podczas spotkania radnych celem ukonstytuowania się komisji problemowych rady radny przekonał się jak ważne jest, aby mieć za sobą wsparcie członków dużego klubu. Zgłoszony przez Przewodniczącego Klubu Radnych na szefa Komisji Bezpieczeństwa otrzymał 4 głosy zaś jego kontrkandydat ? Zbigniew Paziewski z PiS ? 5 głosów i to on jest przewodniczącym Gminnej Komisji Bezpieczeństwa. Tomek Kowalczyk jest zastępcą, równolegle z Andrzejem Żelezikiem, dla którego komisja wnioskowała o stworzenie możliwości powołania dwóch zastępców (funkcja ta nie wiąże się z wydatkowaniem dodatkowych środków z budżetu gminy). Jako sołtys Mostówki Tomasz Kowalczyk inicjował i współorganizował imprezy integracyjne dla mieszkańców swojej miejscowości. W wyborach do Rady Miejskiej w Wołominie otrzymał duże poparcie mieszkańców Mostówki.

Podczas wspomnianego spotkania radnych wyłoniono również przewodniczących innych komisji. Pracami Komisji Rewizyjnej pokieruje Dominik Kozaczka (niezależny), Komisji Finansów Gminnych ? Jakub Orych (PiS), Komisji Gospodarki ? Bogdan Sawicki (PiS) oraz Komisji Edukacji ? Adam Bereda (PiS).

Teresa Urbanowska

2 przemyślenia nt. „Głos niezależnego rozsądku

  1. Może Pan radny na początek opowie nam o SKOK Wołomin. To ciekawy temat tym bardziej, że siostra Pana radnego to vice prezes tegoż. Dlaczego Pan radny w kampanii wyborczej nic o tym, nie mówił. Dziś wielu ludzi jest poszkodowanych przez działalność tej instytucji, pozostali bez pieniędzy na święta. Zwyczajnie ograbiono ich, oszukano. Dlaczego Pan radny nie powie nic w tej sprawie? Brak odwagi, honoru czy przyzwoitości? A to przecież taka „Katolicka rodzina”.

  2. Słusznie, georgios. W końcu na forum „Wołomińskie Forum Samorządowe”, w kwestii zagospodarowania rąk do pracy wchodzących na rynek z upadłego lidera lokalnego biznesu pan radny miał zadziwiająco dużo do powiedzenia i pomysłów co niemiara. Może już wystarczy aktywności pana radnego i jego rodziny? Bo jeśli pomysły na zapewnienie pracownikom już raczej byłym lidera lokalnego biznesu będą równie dobre i rokujące na bezpieczeństwo, jak pod skrzydłami siostry, to chrońcie nas wszelkie siły nadprzyrodzone przed takimi zbawcami i dobroczyńcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.