Głowa trenera za sukces

W dniu 31 sierpnia zawodnicy UKK BDC Huragan Wołomin w składzie: Angelika Skłodowska, Klaudia Ślepowrońska, Ola Klimczak, Artur Budny i Albert Karolonek startowali w Finale Pucharu Polski MTB XC w Złotym Stoku.

Startując na jednej z najtrudniejszych tras w Polsce Albert Karolonek zajął IV miejsce w Polsce, Klaudia Ślepowrońska uplasowała się na VI pozycji, Angelika Skłodowska zdobyła miejsce X. Pozostała dwójka ? Ola Klimczak i Artur Budny ?złapali gumę? i choć oboje bardzo się starali to nie byli już w stanie tej straty nadgonić.

janusz_krolikowski

Trzeba tu wspomnieć, że trasa przebiegała przez kamieniołom ? stąd problem ze stanem ogumienia u części zawodników. Przez cały sezon grupa ciężko pracowała i choć młodzi zawodnicy nie mieszkają na terenie górzystym, to efekty tej pracy są widoczne w postaci zajmowanych miejsc indywidualnych i drużynowych. ? Moi podopieczni zostali zauważeni zarówno na arenie wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej. Przykładem jest tu Klaudia Ślepowrońska, która została przyjęta do najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce ? SMS Żywiec MTB, gdzie będzie trenowała pod okiem Marka Galińskiego i Konrada Osickiego ? mówi trener kolarzy Janusz Królikowski.

W nowej szkole Klaudia będzie uczyć się kolarstwa górskiego, uczęszczając jednocześnie do Liceum Ogólnokształcącego z internatem. ? Klaudia jest moją wychowanką i mam nadzieję, razem z jej rodzicami, że będzie to jej pierwszy krok, aby uczyć się i mieć pojęcie o kolarstwie profesjonalnym.

W tym miejscu chciałbym, w imieniu własnym jak też moich zawodników i ich rodziców, bardzo serdecznie podziękować Pani Przewodniczącej Komisji Edukacji i Sportu, Joannie Pełszyk i radnemu Adamowi Beredzie za zainteresowanie naszym problemem i pomoc w zebraniu środków na sfinansowanie naszego ostatniego wyjazdu. Dziękuję wszystkim radnym, którzy sfinansowali nasz przejazd. Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że można liczyć na pomoc z Waszej strony ? podkreśla Janusz Królikowski, dziękując w imieniu własnym jak też zawodników, którzy startowali w Złotym Stoku.

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Edukacji i Sportu (29 sierpnia) Janusz Królikowski poinformował radnych, że grupa kolarzy, która przez cały sezon startowała w barwach UKK BDC Huragan Wołomin, stając często na podium, zakwalifikowała się do Finału Pucharu Polski MTB XC, które odbędą się w Złotym Stoku w sobotę 31 sierpnia. Poinformował również radnych o problemach ze sfinansowaniem wyjazdu na ten finał i zwrócił się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Nie widząc innej możliwości radni uczestniczący w posiedzeniu komisji postanowili sfinansować wyjazd całej grupy z własnych ? prywatnych funduszy. ? Raz jeszcze serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy za ten gest ? podkreśla Królikowski.

W poniedziałek ? 2 września ? po powrocie z zawodów, Janusz Królikowski został mailowo poinformowany, że Zarząd Klubu UKK BDC Huragan Wołomin podjął decyzję o skreśleniu go z listy członków stowarzyszenia, oraz funkcji trenera w OSiR Huragan Wołomin, jako powód podając udział trenera w posiedzeniu wspomnianej Komisji jak również wizytę na Sesji Rady. Takie działanie zostało uznane przez Zarząd UKK BDC jako działanie na szkodę klubu. Tego samego dnia trener został poinformowany innym mailem ? tym razem wysłanym przez MWZKOL, że czwórka trenowanych przez niego zawodników: Albert Karolonek, Aleksandra Klimczak, Klaudia Ślepowrońska oraz Piotr Nesterowicz otrzymują powołanie do kadry Województwa Mazowieckiego.

Zamieszczamy list Jacka Karolonka, taty Alberta, który jest reakcją na te ostatnie wydarzenia.

Zbigniew Grabiński