Bezpieczeństwo – temat wielowątkowy o którym można powiedzieć z pewnością, że jest to „temat rzeka”. Dotyczy wielu sfer naszego życia społecznego i osobistego do którego, po wielu latach bez wojen, w ostatnich latach doszły realne obawy również w tym obszarze. O szeroko pojętym bezpieczeństwie w programie „Gość ŻYCIA – Teresa Urbanowska zaprasza” rozmawialiśmy z Arkadiuszem Werelichem, starostą wołomińskim. Podczas tego spotkania poruszono między innymi kwestie zaangażowania samorządów w Obronę cywilną. Starosta potwierdził, że w tej kwestii odbywają się spotkania władz centralnych z samorządowcami, w których on również uczestniczy wraz z naczelnikiem – Rozmawiamy już o konkretach – zapewnił. W dalszej części rozmowy poruszone zostały również tematy związane z bezpieczeństwem ekologicznym dotyczące nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych przy ulicy Łukasiewicza w Wołominie czy problemów związanych z terenami zalewowymi mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o
[...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także
[...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie
[...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców
[...]
0 komentarzy
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln
[...]
0 komentarzy

