Jak zostać Miss?

O zasadach uczestnictwa w Konkursie Foto Models i Miss World rozmawiamy z Markiem Wysockim, wieloletnim dyrektorem i reżyserem wyborów Miss Polski i Miss Polski Nastolatek

Marek w Wysocki w towarzystwie Miss Polonia– Rusza II edycja Konkursu Foto Models Regionu Wołomińskiego 2008…
– Konkurs Foto Models jest zaliczany do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. W zasadzie tylko Miss Polonia ma dłuższa tradycję, ponieważ istnieje od lat 20-tych ubiegłego wieku.
– Czy jest coś, co wyróżnia ten konkurs spośród innych konkursów piękności?
– W Foto Models mogą startować nie tylko panny, ale również dziewczęta zamężne w wieku od 16 do 24 lat.
– Foto Models Regionu Wołomińskiego jest konkursem niezależnym czy też jest częścią większego konkursu?
– Regionalne finały konkursów Foto Models odbywają się w 20 miejscach w Polsce. Nasz konkurs jest jednym z tych 20 w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Foto Models Poland, który jest częścią ogólnoświatowego konkursu Foto Models World. Wielki finał odbywa się zawsze w Acapulco w Meksyku. Laureatka Foto Models Poland wyjeżdża automatycznie na konkurs Foto Models World.
– Kto jest organizatorem naszej regionalnej edycji konkursu?
– Licencjonowanym organizatorem jest Teatr Equus, którego jestem dyrektorem artystycznym oraz Klub Galop – Equus w Zielonce. Duży wkład w organizację ma również Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, który jest sponsorem generalnym imprezy.
– Jakie są dalsze losy zwyciężczyń naszego regionalnego konkursu?
– Zwyciężczyni ma zapewniony udział w ogólnopolskim półfinale, który odbywa się w wakacje i poprzedzony jest zgrupowaniem przygotowawczym. Laureatki dalszych miejsc II, III miejsca czy nominowane złotym certyfikatem biorą udział w eliminacjach ogólnopolskich, które odbywają się w czerwcu w Hotelu Mariott w Warszawie. Z tych eliminacji, na które przyjeżdża około 300 dziewczyn z całej Polski, wybieranych jest 60 półfinalistek. W półfinałach wybieranych jest 30 dziewczyn, które biorą udział w Finale Foto Models Poland, odbywający się w tym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju.
– Dlaczego tak daleko? Nie w Polsce?
– Tradycją tego konkursu jest, że finał odbywa się poza granicami kraju. Poza tym uważam, że polskie dziewczęta są naszym wielkim skarbem narodowym i należy je pokazywać w najpiękniejszych miejscach świata. Kiedy w 1998 roku organizowałem Miss Polski w Grecji pod Akropolem w Atenach, ówczesny ambasador Lamentowicz powiedział przed kamerami, że była to największa promocja Polski w Grecji od kilkunastu lat. Relacje z koncertów poza granicami emitują na żywo tamtejsze stacje telewizyjne. Chciałbym zachęcić dziewczyny z regionu wołomińskiego do udziału w tym konkursie. Reżyseruję światowe wybory Miss World. Mam zapewnione prawo do przyznawania ?Złotego Certyfikatu”, dającego prawo startu w finałach dwóm wybranym przeze mnie uczestniczkom, które nie zostaną zauważone przez jurorów, a które moim zdaniem powinny zakwalifikować się do dalszych etapów konkursu. Tak więc z naszego konkursu w finałach ma szanse znaleźć się więcej osób niż z innych.

Rozmawiała Teresa Urbanowska

Komentarze

komentarzy

2 przemyślenia nt. „Jak zostać Miss?

  1. Pingback: Josh Hartnett

Możliwość komentowania jest wyłączona.