Koszulki do karmienia – niezbędny element garderoby młodej mamy

Karmienie piersią zawsze powinno być komfortowe dla mamy i dziecka, niezależnie od tego, czy odbywa się w zaciszu domowym, czy sytuacja wymusza karmienie w miejscu publicznym. I o ile z biegiem czasu, karmienie staje się proste i szybkie, o tyle początki zazwyczaj do łatwych nie należą. Dużą pomocą okazuje się tu odzież dla matek karmiących, a szczególnie koszulki do karmienia.

Dlaczego warto kupić koszulki do karmienia?

Koszulki, t-shirty i topu to trzon wielu stylizacji, zarówno codziennych jak i okazjonalnych czy bardziej oficjalnych. Sytuacja nie zmienia się po urodzeniu dziecka, koszulki do karmienia można zestawić ze spodniami, legginsami czy spódnicami, założyć pod rozpinany sweter czy marynarkę.

Różnorodność krojów i fasonów pozwala ukryć wszelkie mankamenty figury, które bywają po porodzie źródłem frustracji i zawstydzenia, choć zupełnie niepotrzebnie.

Dzięki takim udogodnieniom jak zakładki z materiału, zamki i guziki, przystawienie dziecka do piersi będzie sprawne, szybki i, co czasem niezwykle ważne – dyskretne. Wprawdzie obecnie dużo się mówi o tym jak zdrowe i naturalne jest karmienie piersią, że jest to czynność defacto biologiczna i nie ma na celu nikogo krępować ani oburzać, czy szokować, jednak warto zachować pewną dozę subtelności i nie narażać się na niewybredne komentarze.

Dodatkowo koszulki do karmienia są zakupem stosunkowo bezpiecznym, zanim zainwestujemy pieniądze w inne elementy odzieży do karmienia warto zweryfikować, czy to rozwiązanie na pewno nam odpowiada.

Jakie koszulki do karmienia najlepiej wybierać?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, na pewno dużo zależy od typu figury mamy, zresztą jak w przypadku każdego innego ubrania. Od własnych upodobań zależy też czy kobieta postawi na koszulki oversize czy o fasonie bardziej dopasowanym. Dobrze jest też zbadać który typ elementu umożliwiającego karmienie jest dla mamy najwygodniejsze, jedne panie wolą zamki, inne zakładki z materiału.

Istotną kwestią doboru najlepszej koszulki do karmienia jest jakość materiału i wykończeń. Dlaczego jest to tak ważne? Tej części garderoby używa się niezwykle często na pewnym etapie, również często pierze się je i prasuje, ponieważ mają tendencję do plamienia się mlekiem lub wskutek ulewania maluszka a nie zawsze mamy pod ręką tetrę czy chusteczki. Ważne więc, żeby kolor i jakość tkaniny utrzymywała się jak najdłużej, szwy nie rozchodziły, zatrzaski czy suwak nie uszkadzały się i nie odpadały. Pamiętajmy, że taka koszulka może po okresie karmienia posłużyć tej mamie przy kolejnym dziecku lub innym mamom (co wpisuje się w coraz prężniej rozwijającą się myśl ekologiczną).

Koszulki do karmienia firmy koszulove.com gwarantują wysoką jakość produktów oraz ciekawy design w atrakcyjnej cenie. To polski producent, który dba o każdą uszytą rzecz, tak by młode mamy mogły z większym spokojem i wygodą zadbać o swojego maluszka.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Ząbki - 21 milionów na 21 dróg

Ząbki – 21 milionów na 21 dróg

22 lutego, podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Ząbki, Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek, podpisała umowę na realizację 21 dróg w mieście za kwotę [...]
0 komentarzy
Awaryjne zamknięcie przejazdu na ul. Łodygowej

Awaryjne zamknięcie przejazdu na ul. Łodygowej

PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Warszawie poinformowały, o awaryjnym zamknięciu przejazdu kolejowego w ul. Łodygowej w Warszawie w celu wykonania pilnego [...]
0 komentarzy

Mistrzowie parkowania

Parkowanie na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych, na miejscu dla niepełnosprawnych i na przystanku autobusowym? Będzie mandat i punkty karne. Czasami jest tak, [...]
0 komentarzy
Wołomin - czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z remontem al. Armii Krajowej

Utrudnienia na drodze do Wołomina. Linie W i N62 pojadą objazdem

W związku z trwającą przebudową drogi wojewódzkiej nr 634 w kierunku Wołomina realizowaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich od dnia 26.02.2024 r. (poniedziałek) [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.