Kto idzie w posły?

Dziś dokładnie nie wiadomo jeszcze ilu i którzy z lokalnych polityków naszego powiatu, ubiegać się będą o mandat poselski lub fotel senatorski w najnowszym parlamencie. Niektórzy jednak już taką decyzję podjęli.

O tym, że Maciej Urmanowski, od listopada ubiegłego roku starosta powiatu wołomińskiego, człowiek Platformy Obywatelskiej, będzie ubiegał się w najbliższych wyborach parlamentarnych o mandat poselski, mówi się od chwili jego powrotu na lokalną scenę polityczną. Sam zainteresowany dementuje jednak te pogłoski. – Nie będę kandydował ? mówi stanowczo. – Mam dużo do zrobienia jako starosta i nie było by poważnie z mojej strony zostawienie tej funkcji w tej chwili. Jest duża szansa, aby nasz powiat pozyskał dużą kwotę środków unijnych z puli 2007 ? 2013 i tego trzeba dopilnować. Nie wykluczam kandydowania w przyszłości, ale zbyt wielu ludzi zaufało mi i nie mogę ich zawieść, dlatego nie wystartuję w tych wyborach ? motywuje swoją decyzję starosta Urmanowski. Z listy PO z naszego powiatu wystartują: Henryk Oleszczuk z Wołomina i Paweł Porębski, mieszkaniec Marek, radny powiatowy obecnej kadencji. Na liście kandydatów PiS prawdopodobnie znajdą się: Piotr Uściński ? wicestarosta, mieszkaniec Ząbek, Izabela Dziewiątkowska ? mieszkanka Kobyłki, Marek Szafrański ? mieszkaniec Wołomina i pewnie wielu innych.

Nie jest wykluczone, że o poselski mandat powalczy również Krzysztof Gawkowski. Obecnie twierdzi on jednak, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. – Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że nie będę kandydował w tych wyborach ? powiedział nam. tur

3 przemyślenia nt. „Kto idzie w posły?

  1. trochę hazard…
    Z jednej strony kuszą stołeczki i mamonka, z drugiej trzeba zainwestować sporo i nie ma gwarancji, że się uda.
    To mają dylemat miejscowe pasibrzuszki :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.