LOTTO Poland Bike Marathon w Markach

To było bardzo mocne pożegnanie wakacji na rowerach górskich! Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2024 dziewiąty raz w historii odwiedził podwarszawskie Marki. Frekwencja ponownie imponująca. I to mimo potwornego żaru lejącego się z nieba. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało prawie 500 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– Amatorzy MTB pokazali swoją moc i na interwałowej trasie w Lasach Mareckich w 35-stopniowym upale poradzili sobie doskonale – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – A prawdziwym wyzwaniem był stromy i widowiskowy podjazd tuż przed metą w Markach. Pięknie pokonywany przez kolarzy przy ogromnym dopingu kibiców.

Na dystansie MAX (53 km) zwyciężył Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Szymonem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski) i Ernestem Kurowskim (Bagstar). Wśród kobiet triumfowała Anna Grabowska (Enea KS Energia Kozienice), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team) i Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz).

Trasę MINI (36 km) najszybciej pokonał Antoni Mrowiński, przed Krzysztofem Dąbrowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Patrykiem Białkiem (KK Catena Wyszków). W gronie kobiet wygrała Alicja Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Skurą (MSR & Toyota Grupa Cygan) i Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie).

W Markach odbył się jednocześnie czwarty etap zaliczany do klasyfikacji generalnej DECATHLON. To seria wyścigów z kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon 2024 na dystansach MINI i MAX, organizowana przy współpracy z marką Decathlon. Kolejne punkty do klasyfikacji DECATHLON będzie można zdobywać w Legionowie, Otwocku i warszawskim Wawrze.

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych w Markach ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Zwyciężył Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Leonardem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Hubertem Burym (Triathlon Siedlce Club), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team). Swoje wyścigi Mini Cross miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był KK Catena Wyszków, przed Rosti MTB Team i MSR & Toyota Grupa Cygan, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed KK Catena Wyszków i Rafbike Cycling Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mireckimi i Bralskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, Starostwem Powiatowym w Wołominie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta Marki, Starosta Wołomiński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Parki, Starostwo Powiatowe w Wołominie i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon obiera teraz kierunek na pogranicze Mazowsza i Lubelszczyzny. W najbliższą niedzielę 1 września 2024 cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa zawita do Gminy Stoczek Łukowski. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdzie się w Starej Róży. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Zdecyduj o podziale 30 mln zł

Zdecyduj o podziale 30 mln zł

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do udziału w Budżecie Obywatelskim Mazowsza (BOM). Zapraszam do włączenia się w 7. edycję BOM. W tym roku do Waszej dyspozycji oddajemy 30 [...]
0 komentarzy

Tragiczny wypadek w Wyglądałach. Samochód uderzył w drzewo – jedna osoba nie żyje

Dramatyczne informacje napłynęły dziś z miejscowości Wyglądały w powiecie wołomińskim. Doszło tam do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy z niewyjaśnionych dotąd [...]
0 komentarzy

Nieodpowiedzialna zabawa z bezpieczeństwem pasażerów

Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu. Niestety, nie zawsze jest ono traktowane z należytą powagą, co może prowadzić do groźnych [...]
0 komentarzy
Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem

Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobyłce zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę peugeota na terenie miasta. Jak się okazało, 19- latek nie posiadał uprawnień [...]
0 komentarzy

Rozpoczyna się nabór projektów do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! – Czekamy na wyjątkowe i ciekawe pomysły naszych mieszkańców.

To od Państwa zależy jakie projekty i gdzie zrealizujemy – do udziału w naborze zachęca marszałek Adam Struzik. Projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne można [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.