LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie w Powiecie Wołomińskim

To była prawdziwa Bitwa Kolarska na rowerach górskich! Blisko 500 miłośników dwóch kółek wystartowało w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Jak na prawie 40-stopniowy upał i okres wakacyjny, to frekwencja imponująca! Bazą zawodów organizowanych przez Grzegorza Wajsa były Błonia Ossowskie przy OSP Ossów. Miejsce historyczne, bo 103 lata temu w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej właśnie na tym terenie odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. Teraz Bitwę Kolarską w Ossowie stoczyli amatorzy MTB.

Na dystansie MAX (53 km) nie było mocnych na Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków), za nim finiszowali Łukasz Kulesza (Retro Team) i Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland). Wśród kobiet piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Urszula Lewandowska, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Katarzyną Matynią (MCP & Toyota Grupa Cygan).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Jarosław Roszkowski, przed Tomaszem Iwańskim (obaj z Rafbike Cycling Team) i Jakubem Bieleckim (DSV). W gronie kobiet wygrała niepokonana w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Klarę Troficką (Warszawa) i Agnieszkę Hajbowicz (Strabag Bike Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Szósty start i szóste już zwycięstwo w sezonie zaliczył Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem i Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM najlepszy był Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mucharskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie, OSP Ossów, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Starosta Wołomiński i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza – w ramach obchodów 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – została dofinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w podwarszawskich Markach. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

50 lat historii, zaangażowania i troski o pacjenta – jubileusz Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

50 lat historii, zaangażowania i troski o pacjenta – jubileusz Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

W Wołominie odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia istnienia Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wydarzenie  miało charakter jubileuszowy, stanowiło nie tylko okazję [...]
0 komentarzy
Nowa nawierzchnia na ul. Kresowej w Rudnikach – poprawa dostępności i bezpieczeństwa

Nowa nawierzchnia na ul. Kresowej w Rudnikach – poprawa dostępności i bezpieczeństwa

W Rudnikach rozpoczęto prace modernizacyjne na jednym z istotnych lokalnych odcinków drogowych – ulicy Kresowej. Inwestycja objęła niemal 400-metrowy fragment trasy w kierunku [...]
0 komentarzy
Zapowiedź Turnieju Mikołajkowego Siatkówki – Siatkarskie ASy o Puchar Burmistrz Elżbiety Radwan

Zapowiedź Turnieju Mikołajkowego Siatkówki – Siatkarskie ASy o Puchar Burmistrz Elżbiety Radwan

 Już w tę sobotę Mikołajkowy Turniej Siatkówki – Siatkarskie Asy 2025. Odliczanie trwa! Za kilka dni widzimy się na parkiecie I LO w [...]
0 komentarzy
Pożar samochodu w Zielonce

Pożar samochodu w Zielonce

Zgłoszenie o płonącym aucie wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wołominie. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Wołomin [...]
0 komentarzy

Pożar pustostanu w Turowie

W środę, 3 grudnia 2025 roku, w miejscowości Turów (powiat wołomiński) doszło do pożaru nieużytkowanego budynku mieszkalnego. Ogień objął opuszczony obiekt, a na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.