Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który jechał bez wymaganego kasku, a styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów, 47-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.
W minioną sobotę dyżurny jabłonowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, iż w okolicy ronda w Chotomowie pojazdy poruszają się z nadmierna prędkością. Na miejsce skierowany został patrol legionowskiej drogówki, który od razu zwrócił uwagę na motocyklistę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy oraz poruszał się bez kasku ochronnego.
W trakcie kontroli policjanci wyczuli od 47-letniego kierowcy alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna na podstawie decyzji administracyjnej ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.
47-latek za swoje zachowanie niebawem odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Widzisz pijanego kierowcę na drodze? Reaguj! Poinformuj Policję, zanim dojdzie do tragedii.
/bś/KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Wjechał w słup oświetleniowy. W aucie miał narkotyki.
Zderzenie ciężarówki i trzech samochodów osobowych na DW632. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Zderzenie trzech pojazdów. Kierowca Volvo trafił do szpitala
Policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę – wideo
Pracowita niedziela strażaków w Sochaczewie
Poważny wypadek na S8. Na miejscu lądowały helikoptery LPR
Bezpieczny finał poszukiwań dziadka i wnuczka
Zatrzymany 37-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa – tymczasowo aresztowany
Zgłosił kradzież auta, której nie było – zawiadamiający usłyszał zarzuty
Zderzenie busa przewożącego 9 osób w tym 2 dzieci z samochodem osobowym
Zderzenie czołowe osobówek w Klembowie – dwie osoby trafiły do szpitala
Na S8 dostawczak wjechał w bariery – 5 osób zostało poszkodowanych
Kierowca odpowie przed sądem za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych…radiowozu
Poszukujemy świadków potrącenia pieszego

