NIEPOKÓJ UWIĘZIONY – wernisaż wystawy grafiki Mariusza Stelągowskiego

NIEPOKÓJ UWIĘZIONY - wernisaż wystawy grafiki Mariusza Stelągowskiego

NIEPOKÓJ UWIĘZIONY to tytuł wystawy grafiki mieszkańca Kobyłki – Mariusza Stelągowskiego, której wernisaż odbędzie się 7 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce.

Głównym tematem twórczości Stelągowskiego jest człowiek, jego cierpienie, odrzucenie, samotność, ale też wiele innych emocji, które towarzyszą nam wszystkim. I choć jego prace często przerażają wzbudzając niepokój wśród odbiorców to w ich opinii zmuszają też do zatrzymania się i refleksji nad tym co było, jest i będzie.

Wiele osób doszukuje się w jego twórczości wpływów Zdzisława Beksińskiego, choć jak sam przyznaje z jego twórczością zetknął się dość późno i początkowo daleki był od fascynacji czy choćby zainteresowania się jego malarstwem. I choć obecnie Beksiński pełni ważne miejsce w życiu Stelągowskiego, to większych wpływów na swoją twórczość osobiście doszukiwałby się w pracach amerykańskiego twórcy okładek Travisa Smitha.

Opiekę kuratorską nad wystawą objęła prof. Zdzisława Ludwiniak – profesor na Wydziale Grafiki w ASP w Warszawie.

Wystawa została objęta patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka i będzie dostępna dla odwiedzających do 21 października.

Prace Mariusza Stelągowskiego będzie można obejrzeć od 7 do 21 października 2022 roku.

WSTĘP WOLNY.

https://www.facebook.com/blutvision

https://www.instagram.com/_art.mariusz.stelagowski/

 

O autorze:

Mariusz Stelągowski, ur. w 1980 roku.

Tworzy, często z kilkuletnimi przerwami, od kilkunastu lat. Choć jego ulubioną techniką jest grafika komputerowa to próbował też swoich sił z malarstwem. Zajmował się także tworzeniem wizualizacji na koncertach i imprezach muzycznych jako VJ.

Prace Mariusza – zarówno graficzne, jak i wcześniejsze wizualizacje – są bardzo emocjonalne. Częstym motywem jest w nich człowiek, jego cierpienie, odrzucenie i samotność, ale też niepokój, lęk, zdrada czy upływający czas.

Inspiracje jest w stanie znaleźć wszędzie. Może to być kształt kamienia, który podsunie mu pomysł na nową grafikę, ale także kawałek blachy wystający ze słupa czy cień rzucany na ścianę lub choćby fragment tekstury.

Jego prace są wykorzystywane na okładkach płyt muzycznych. Obecnie pracuje też nad własną marką odzieżową i linią koszulek ze wzorami opartymi na swoich grafikach.

Zawodowo związany jest z branżą reklamy online i pracuje jako Creative Director & Head of Design Studio w agencji digitalowej w Warszawie.

Wystawy:

2008, Wystawa grupowa, Herbaciarnia, Wołomin

2017, Wystawa grupowa “Między słowem, a obrazem”, Powiatowe Centrum Kultury “Fabryczka”, Wołomin

2017, Wystawa grupowa, Cosmos.Galerie, Vence (Francja)

2017, Wystawa multimedialna podczas debaty poświęconej prawom człowieka, Akademia de Virion, Warszawa

2022, Wystawa grupowa “Zmieniając postać rzeczy”, Powiatowe Centrum Kultury “Fabryczka”, Wołomin

2022, Wystawa grupowa “Około romantyzmu”, Pałac w Chrzęsnem

2022, Wystawa grupowa “Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie”, Galeria Sztuki Współczesnej, Czeladź

2022, Wystawa grupowa “Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie”, Aparthotel Good Time, Łódź

Jako VJ współpracował m.in z takimi zespołami jak Riverside, Deathcamp Project, Controlled Collapse i koncertował zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju (Niemcy, Francja, Belgia, Szwajcaria, Holandia, Czechy, Litwa).

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Nowa perspektywa – nowe fundusze

Nowa perspektywa – nowe fundusze

Ruszyła kolejna perspektywa finansowania unijnego – „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027”. Jak dzięki nim może zmienić się Mazowsze? Kiedy i na jakie działania można składać wnioski? [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

Lotnisko w Modlinie podpisało umowę na modernizację drogi kołowania. Ogłoszony został także przetarg na dokumentację budowy linii kolejowej do portu. W te wakacje [...]
0 komentarzy
Napad na sklep w Kobyłce - znamy termin pierwszej rozprawy w sądzie

Napad na sklep w Kobyłce – znamy termin pierwszej rozprawy w sądzie

Do zdarzenia doszło 8 stycznia w Kobyłce. Dwóch uzbrojonych mężczyzn napadło na sklep przy ul. Wołomińskiej. W trakcie napadu, w obronie swojego dobytku [...]
0 komentarzy
"Skorpion" złapał złodziei w trakcie demontażu auta

„Skorpion” złapał złodziei w trakcie demontażu auta

Wspólne działa policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i północnopraskiej specgrupy „Skorpion” doprowadziły do zlikwidowania kolejnej już dziupli samochodowej na [...]
Jeden komentarz

Trwa rekultywacja zamkniętej kwatery wysypiska w Starych Lipinach

W zakładzie zagospodarowania odpadów w Starych Lipinach trwa proces rekultywacji. Rekultywacja jest obligatoryjna i wymagana przepisami prawa. Nieprzeprowadzenie jej wiąże się z wysokimi [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.