NIEPOKÓJ UWIĘZIONY – wernisaż wystawy grafiki Mariusza Stelągowskiego

NIEPOKÓJ UWIĘZIONY - wernisaż wystawy grafiki Mariusza Stelągowskiego

NIEPOKÓJ UWIĘZIONY to tytuł wystawy grafiki mieszkańca Kobyłki – Mariusza Stelągowskiego, której wernisaż odbędzie się 7 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce.

Głównym tematem twórczości Stelągowskiego jest człowiek, jego cierpienie, odrzucenie, samotność, ale też wiele innych emocji, które towarzyszą nam wszystkim. I choć jego prace często przerażają wzbudzając niepokój wśród odbiorców to w ich opinii zmuszają też do zatrzymania się i refleksji nad tym co było, jest i będzie.

Wiele osób doszukuje się w jego twórczości wpływów Zdzisława Beksińskiego, choć jak sam przyznaje z jego twórczością zetknął się dość późno i początkowo daleki był od fascynacji czy choćby zainteresowania się jego malarstwem. I choć obecnie Beksiński pełni ważne miejsce w życiu Stelągowskiego, to większych wpływów na swoją twórczość osobiście doszukiwałby się w pracach amerykańskiego twórcy okładek Travisa Smitha.

Opiekę kuratorską nad wystawą objęła prof. Zdzisława Ludwiniak – profesor na Wydziale Grafiki w ASP w Warszawie.

Wystawa została objęta patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka i będzie dostępna dla odwiedzających do 21 października.

Prace Mariusza Stelągowskiego będzie można obejrzeć od 7 do 21 października 2022 roku.

WSTĘP WOLNY.

https://www.facebook.com/blutvision

https://www.instagram.com/_art.mariusz.stelagowski/

 

O autorze:

Mariusz Stelągowski, ur. w 1980 roku.

Tworzy, często z kilkuletnimi przerwami, od kilkunastu lat. Choć jego ulubioną techniką jest grafika komputerowa to próbował też swoich sił z malarstwem. Zajmował się także tworzeniem wizualizacji na koncertach i imprezach muzycznych jako VJ.

Prace Mariusza – zarówno graficzne, jak i wcześniejsze wizualizacje – są bardzo emocjonalne. Częstym motywem jest w nich człowiek, jego cierpienie, odrzucenie i samotność, ale też niepokój, lęk, zdrada czy upływający czas.

Inspiracje jest w stanie znaleźć wszędzie. Może to być kształt kamienia, który podsunie mu pomysł na nową grafikę, ale także kawałek blachy wystający ze słupa czy cień rzucany na ścianę lub choćby fragment tekstury.

Jego prace są wykorzystywane na okładkach płyt muzycznych. Obecnie pracuje też nad własną marką odzieżową i linią koszulek ze wzorami opartymi na swoich grafikach.

Zawodowo związany jest z branżą reklamy online i pracuje jako Creative Director & Head of Design Studio w agencji digitalowej w Warszawie.

Wystawy:

2008, Wystawa grupowa, Herbaciarnia, Wołomin

2017, Wystawa grupowa “Między słowem, a obrazem”, Powiatowe Centrum Kultury “Fabryczka”, Wołomin

2017, Wystawa grupowa, Cosmos.Galerie, Vence (Francja)

2017, Wystawa multimedialna podczas debaty poświęconej prawom człowieka, Akademia de Virion, Warszawa

2022, Wystawa grupowa “Zmieniając postać rzeczy”, Powiatowe Centrum Kultury “Fabryczka”, Wołomin

2022, Wystawa grupowa “Około romantyzmu”, Pałac w Chrzęsnem

2022, Wystawa grupowa “Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie”, Galeria Sztuki Współczesnej, Czeladź

2022, Wystawa grupowa “Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie”, Aparthotel Good Time, Łódź

Jako VJ współpracował m.in z takimi zespołami jak Riverside, Deathcamp Project, Controlled Collapse i koncertował zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju (Niemcy, Francja, Belgia, Szwajcaria, Holandia, Czechy, Litwa).

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Ruszają trzy nowe stacje metra

W środę 28 września pociągi metra dojadą do nowych stacji po wschodniej stronie Wisły. Metro na Bródnie zapewni sprawną komunikację Targówka i Białołęki [...]
0 komentarzy
Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Po uzupełnieniu dokumentacji przez inwestora i przeprowadzeniu kontroli, 27 września br. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (MWINB), udzielił kolejne pozwolenia na użytkowanie wschodniego [...]
0 komentarzy
Drogowe inwestycje. Kiedy finał?

Drogowe inwestycje. Kiedy finał?

Objazdy, znaki zakazów wjazdu, nakazów skrętu, to dzisiejsza rzeczywistość z jaką każdego dnia mieszkańcy gmin na terenie powiatu wołomińskiego mają coraz częściej do [...]
0 komentarzy
Policja poszukuje świadków kradzieży oraz aktów wandalizmu

Policja poszukuje świadków kradzieży oraz aktów wandalizmu

Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu oraz zniszczenia mienia jakie miały miejsce na terenie Radzymina i Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie [...]
0 komentarzy
Marki - będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu: Główna-DW631

Marki – będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu: Główna-DW631

O konieczności właściwego zabezpieczenia skrzyżowania ulic Głównej, Dworkowej i ks. Połaskiego (droga wojewódzka 631) marecki samorząd apelował do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.