Powiatowe anioły

W niedzielę 12 grudnia, w przeddzień rocznicy ogłoszenia stanu wojennego, odprawiona została msza św. w kościele M.B.Cz. w Wołominie. Po mszy w restauracji FALCON odbyła się uroczystość wręczenia Statuetki „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej”.
Statuetki przyznaje Kapituła Wyróżnienia w składzie: Janina Kiliańska, Janina Samsel, Elżbieta Kuczko, ks. Sylwester Sienkiewicz, ks. Jerzy Ćwiklak, burmistrz Ząbek – Jerzy Boksznajder, przewodniczący NSZZ Solidarność- Józef Radzio, Zbigniew Ukijańczuk, Jan Tokarski i Andrzej Saulewicz – przewodniczący Kapituły.  W tym roku statuetki otrzymali: ks. Paweł Placek z parafii Józefa Robotnika w Wołominie oraz starosta Konrad Rytel.

Ks. Paweł Placek – za zaangażowanie w pracę wychowawczą młodzieży i integrowanie społeczeństwa w niesieniu pomocy potrzebującym. – To ksiądz z sercem na dłoni, ksiądz autentycznie niosący dobroć. Podjął się rzeczy wydawać by się mogło niemożliwej. Postanowił zorganizować wolny czas dzieciom i młodzieży – uzasadnia Kapituła Wyróżnienia przyznanie tytułu ks. Jackowi. Zdaniem księdza, to, że udaje mu się zrobić coś dla najmłodszych i potrzebujących parafian to zasługa innych. – Dobrych ludzi, którzy mnie otaczają. Przede wszystkim mojego przełożonego ks. Ćwiklaka, który jest otwarty na moje pomysły. To zasługa ludzi na których pomoc w działaniu mogę zawsze liczyć – powiedział odbierając przyznaną statuetkę. W działaniach Konrada Rytla, starosty powiatu wołomińskiego, Kapituła Wyróżnienia dostrzegła zaangażowanie patriotyczne i niepodległościowe, oraz w pracę społeczną na rzecz ochrony miejsc pamięci na terenie powiatu. – Ponieważ wierzę w Anioły w ogóle, to właściwe będzie, jeżeli powiem, że Anioł Stróż czuwa nad naszym powiatem od momentu jego powstania – skomentował Konrad Rytel.

W tym roku Kapituła przyznała również dwa wyróżnienia: dla Marii Baranowskiej, dyrektora Gimnazjum Nr. 1 w Ząbkach oraz dla Edwarda Olszowego, prezesa ZEC Wołomin. Uroczystość zakończyła się składaniem życzeń i podzieleniem się opłatkiem.

tur

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Powiatowe anioły

  1. Ks.Paweł Placek to najlepszy ksiądz z jakim się spotkałem w moim życiu.Uczył mnie religi w Technikum w Malborku.Szkoda ,że wyjechał Często razem z kolegami wspominamy Ks.Pawła

Możliwość komentowania jest wyłączona.