Priorytetem bezpieczeństwo i rozwój – inwestycje drogowe w powiecie wołomińskim

Priorytetem bezpieczeństwo i rozwój – inwestycje drogowe w powiecie wołomińskim

Jednym z ważniejszych tematów poruszonych podczas ostatnich rozmów w Starostwie Powiatowym była modernizacja ul. Kazimierza Wielkiego, łączącej Kobyłkę ze ul. Starą w gminie Radzymin. Ta  trasa, mająca duże znaczenie dla komunikacji lokalnej, doczeka się przebudowy etapowej.

– Zgodnie z ustaleniami pierwszy etap inwestycji obejmie odcinek od Kobyłki do drogi ekspresowej S8. Naszym celem jest ogłoszenie przetargu jeszcze w pierwszej połowie tego roku – informuje starosta wołomiński Arkadiusz Werelich.

Modernizacja tej trasy nie tylko usprawni ruch, ale również zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Bezpieczeństwo dzieci priorytetem – chodnik na Dworkowej

Nie tylko duże arterie komunikacyjne są w centrum uwagi władz powiatowych. Równie istotne są inwestycje wpływające na codzienną wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców. Jednym z takich projektów jest budowa chodnika wzdłuż ul. Dworkowej na odcinku od ul. Ceramicznej do ul. Podleśnej.

– To zadanie realizujemy z myślą o dzieciach, które już niebawem rozpoczną naukę w nowej szkole podstawowej przy ul. Dworkowej. Chcemy, aby droga do szkoły była bezpieczna i komfortowa – dodaje starosta.

Obecnie trwają prace nad przekazaniem tego zadania gminie, przy jednoczesnym wsparciu finansowym ze strony powiatu.

Lepsza widoczność na przejściach – nowe oświetlenie LED

W trosce o bezpieczeństwo pieszych władze powiatowe uzgodniły również lokalizację nowych przejść dla pieszych, które zostaną wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED. Dwa kluczowe punkty, które zyskają dodatkowe doświetlenie, to skrzyżowania ul. Napoleona i Kościuszki oraz ul. Poniatowskiego i Hubala w Kobyłce.

Inwestycje te stanowią kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej i zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Starostwo Powiatowe podkreśla, że działania w tym zakresie będą kontynuowane, a kolejne projekty już są w fazie planowania.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy

Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin

Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln [...]
0 komentarzy
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zakończyła się akcja odnalezienia 15-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego, która 16 czerwca 2026 roku oddaliła się z miejsca zamieszkania [...]
0 komentarzy
XXV sesja sejmiku

XXV sesja sejmiku

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz 47 mln zł dla samorządów na programy obejmujące energetykę, gospodarkę odpadami i sport – [...]
0 komentarzy
Na straży kluczowych obiektów - kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT

Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT

Ochrona elektrowni wodnej, zabezpieczenie węzła kolejowego oraz obrona mostu na rzece Bug – to główne zadania realizowane przez żołnierzy 5 Mazowieckiej BOT podczas [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.