Starosta Powiatu Wołomińskiego skarży Wojewodę Mazowieckiego

W najbliższy czwartek (4 grudnia 2014r.) o godz, 13.20 w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym Wydział VII, Sala A przy ul. Jasnej 2/4 w Warszawie odbędzie się posiedzenie Sądu w sprawie skargi Powiatu Wołomińskiego na decyzję Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 lipca 2014r.

Starosta wołomiński Piotr Uściński, reprezentując Radę Powiatu Wołomińskiego, złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 lipca 2014 r., stwierdzające nieważność uchwały Rady Powiatu Wołomińskiego z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie zmiany statutu Szpitala Powiatowego w Wołominie.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski uchylił uchwałę rady powiatowej w tej sprawie uznając ją za bezzasadną, gdyż w statucie Szpitala Powiatowego w Wołominie znajduje się już zapis o ochronie życia ludzkiego.

Na mocy tej uchwały, w statucie napisano, że ?Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego?.

Podjęcie przez Radę Powiatu Wołomińskiego wspomnianej uchwały jak również inne decyzje i działania Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego związane z akcją przyznawania certyfikatów ?Szkoła Przyjazna Rodzinie?. Spotkały się z zainteresowaniem mediów ogólnopolskich, gdyż powiat wołomiński włączył się w akcję, której patronował Henryk Hoser, jako pierwszy. ? Certyfikat to informacja dla rodziców, że jeśli poślą dziecko do danej szkoły, to będzie ono wychowywane w wartościach rodzinnych. Staje się on pewną blokadą dla propagatorów ideologii typu gender, uniemożliwiającą wchodzenie do szkół tego typu indoktrynacji czy wczesnej seksualizacji? ? podkreślał wówczas w rozmowie z ?Naszym Dziennikiem? starosta wołomiński Piotr Uściński.

Oprac. red.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.